Casper Nirvana CN TKT2000A Format Atamıyorum

okankurubas

Kilopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba Casper Nirvana CN TKT2000A laptobum var 4 sene önce almıştım fakat şuan çok pişmanım. Ben laptobuma format atmak istiyorum bilgisayar hiç açılmıyor. Boot etmeye çalıştım fakat yapamadım nasıl yapabilirim.

Bu kategoride en çok konusu açılan Casper BIOS güncelleme sorunu , Casper açılmıyor, Casper özellikleri iyi ama çok yavaş , Casper fan sesi , Casper ısı sorunu ... Yeni üyelere bakıyorum Casperı alıp gelen buraya üye oluyor :)

Giriş biraz Casper'ı eleştiri oldu ama sorununuza dönelim. Hiç açılmıyor derken, powera bastınız hiç bir görüntü, ışık, ses gelmiyor mu?

Bu kategoride en çok konusu açılan Casper BIOS güncelleme sorunu , Casper açılmıyor, Casper özellikleri iyi ama çok yavaş , Casper fan sesi , Casper ısı sorunu ... Yeni üyelere bakıyorum Casperı alıp gelen buraya üye oluyor :)

Giriş biraz Casper'ı eleştiri oldu ama sorununuza dönelim. Hiç açılmıyor derken, powera bastınız hiç bir görüntü, ışık, ses gelmiyor mu?
Casper'i eleştirmekte haklısınız 4 sene önce Casper'in ne mal olduğunu bilseydim dönüp bakmazdım. Neyse bu konu hakkında yazılacak çok şey var fakat asıl konumuza dönelim. Bilgisayar açılıyor BİOS'a girebiliyorum USB'yi bile Recep Bey'in çektiği video ile hazırladım hiç bir şeyde sorun yok sorun USB'yi nasıl boot edeceğim. Ne yaptıysam olmadı çünkü. Bilgisayarı açıyorum loading files diyor ve format ekranı geliyor ama format dosyaları görünmüyor bende USB'den boot ederim format atayım dedim. Tabii ki de yapamadım :)

Masaüstü ekranı hiç gelmiyor bu arada aşağıda ki resimde belirttiğim gibi oluyor.

gOAkV.jpg

8.1 kurmayı deneyin bir de. Olmadı Ubuntu kurarsınız. Casper pişmanlıktır, Casper çöptür.
Recep Bey 4 sene öncesine bilmiyordum Casper'in ne mal olduğunu işte zamanla öğrendik ama atamıyorum da çöpe arada işimi görüyor işte neyse ki sorunu hallettim.

Sizin rehberini yaptığınız biçimde flash belleğimi hazırladım. Bios ayarlarından boot sekmesine girdim ve flash belleğimiz 1. sıraya koydum daha sonra F8'e basarak boot ettim gerisi standart format işlemidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı