Casper Nirvana D300 ekran kartı arızası

Ekay.54

Decapat
2 yıl önce almış olduğum Casper Nirvana D300 Serisi bilgisayarın ön panelinde arzalar oluşmuştu. Bende garantisi hazır bitmek üzereyken yollamak istemiştim ve nitekim de yolladım. Yolladım sağ olsun servis ön paneli değiştirmişler ancak bu sefer de bilgisayarı tam manasıyla bozmuşlar. Öncellikle yaz tatili olduğu için ben bilgisayarı kurup deneme şansı bulamamıştım, eğer deneseydim itiraz eder ve servise geri gönderirdim garantisi bitmeden...

Neyse konuya girecek olursak, ben bilgisayarı kurduğumda herhangi bir şey yok gibi gözüküyordu. USB portları önceki halinden sağlamdı sonra hatalar oluşmaya başladı. Özellikle USB taktığımda, kilitlenmeler vs. oldu. Sonra herhalde USB portları hatalı diyerek ön paneldeki USB panelini deneme amaçlı söktüm ve düzeldiğini sandım. Ancak daha kötü bir yola girmişti bilgisayar. Her kilitlendiğinde tekrardan açmam gerektiği için bilgisayarı zorla kapattım. En son parçaları tek tek denerken sorunun ekran kartından kaynaklandığını keşfettim. Ekran kartı ve sürücüsünü kaldırdığımda bilgisayar düzeldi ve hızlandı.

Bir süre böyle devam ederken Onboard ekran kartı da iyice kafayı yedi mavi ekran vermeden kapanmalar kilitlenmeler vs.

Bu böyle devam ederken bilgisayarı teknik servise götürdüm. (Buralardaki bilgisayarcılardan mı kaynaklanıyor bilmem ama hepsi baştan sağmaya yönelik iş yapıyor...) ondan da sonuç alamayınca artık son çare işlemciyi kurtarayım dedim. Onun için ilgisine aşırı güvendiğim ve önceden de takip ettiğim siteye geldim yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun hakkında kısa özet:

- Ekran Kartı sürücüsünü yüklenince bilgisayar kilitlenmelere başlıyor. (AMD Radeon R7 240 4GB)
- On board ekran kartı mavi ekransız çöküyor. (Genellikle oyunlarda) (İntel i7 6700 8 Çekirdekli 3.40 GHZ)
- Hepsinde sıcaklık değerleri stabil ve fanlar ayarlı (Bilgisayar ısısı normal hata yok 38C filan zorlarsam 42-44C)

Saygılarımla...

ekrankarti_olaylari.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı