Casper Nirvana Destkop Yükseltme

Quatroo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Kasım 2012 de Casper'in Nirvana Masaüstü modelinden satın aldım. Pek fazla bilmiyor bu model o yüzden bende konu açmak istedim.

Geçen gün Vatan Bilgisayara gittim Ekran kartı ve RAM almak istediğimi söyledim. Ancak benim bilgisayarımda böyle bir işlemin olmayacağını söyledi, toplama olmadığı için biraz araştır öyle gel dedi. Bende araştırdım ve Casper'in resmi adresinde şöyle bir şey buldum.
Soru : Desktop ürünümüne ekran kartı takmak ve ekran kartımı yükseltmek istiyorum ne yapabilirim?
Cevap : Ekran kartınızın BIOS Chipini Windows 8 uyumlu hale (Bios Update) getirmelisiniz. Bu işlem bittikten sonra ürününüze Windows 8 driver yüklemelisiniz.
[TBODY] [/TBODY]
Ben şimdi ekran kartı alıp takabilir miyim birde RAM alacağım.
Sistem özelliklerim:
HD5450 Ekran Kartı
4 GB RAM
İntel Pentium G870 İşlemci
Win 10.
Ankartı bilemiyorum çünkü hiçbir yerde yazmıyor hatta Casper bile söylemiyormuş.
Asus R7 250 Modelini ve 4GB daha ram takabilir miyim 400 TL bütçem var ya da sizin önerdikleriniz neler? Eğer yükseltebiliyorsam.

Yükseltme yapma. Ölü yatırım olur. Para biriktirip yeni sistem almaya bak. 1300 TL'ye toplayacağın sistem bile bundan 2 kat fazla FPS verir. 4 GB daha RAM taksan bile çalışmaz, RAM'lerin frekanslarını ve gecikme sürelerini tutturamazsın. Ekran kartı alsan bile PCI Express 2.0 girişinden performans alamazsın ve işlemci de vasat. Ölü yatırım yapma, yeni sistem toplamaya bak.

elinizdeki o casperi satabilirseniz satın üstüne birikim yaparak arkadaşında dediği gibi bundan daha iyi bir sistem toplayabilirsin yoksa upragade yapmak ölü yatırım olur

Casper almadan da böyle konu açsaydın çok yararlı olurdu. Casper bilgisayarını tamamen kaldırıp sat. Sattığın paraya bir de kendi bütçeni ekle. Sosyalde konu aç. Çok iyi sistem tavsiyeleri yapılır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı