Çözüldü Casper Nirvana F750 laptop aşırı performans düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba arkadaşlar. Laptopumla ilgili bir sorunu sizinle paylaşacağım. Özellikleri i7-8550U, MX150 2 GB, 8 GB RAM olan Casper Nirvana F750 bilgisayarımda 1 senedir aşırı performans düşüklüğü yaşıyorum. NVIDIA denedim masası, GeForce Experience, Intel grafikleri kontrol merkezi, Intel driver & Support asistant, oyun içi ayarlar, bataryayı yüksek performansa çekme, ThrottleStop ile sadece işlemci hızını sabitleme, Windows Update gibi aklınıza gelecek her türlü işlemi gerçekleştirmeme rağmen CS:GO 1280X720 en düşük ayarlar 20-40 FPS, Fortnite 1280X720 en düşük ayarlar 30-40 FPS, Fall Guys 1280X720 en düşük ayarlar 50-60 FPS, Valorant 1280X960 en düşük ayarlar 50-60 FPS, Rocket League 1280X960 en düşük ayarlar 40-60 FPS alıyorum ve aşırı şekilde her oyunda drop yiyorum.

Üstelik daha da sinir bozucu olan durum benim bilgisayarımdan daha kötü bilgisayarı olan arkadaşlarım bile benim yaptığım ayarlarda benden daha çok (100+) FPS alıyorlar. 2019'da zar zor 5000 TL denkleştirerek almıştım bu bilgisayarı. Şu an çok üzülüyorum paramın karşılılığını alamamaktan. Belki sizlerin bildiği başka ayar ya da öneri vardır bilgisayarımı düzeltmek için. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Forumda yeniyim yanlış konu açtıysam özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar hiç de iç açıcı değil. Oyunlarda Afterburner aracılığıyla 90+ (genellikle 92) derece görüyorum. Ekran kartı ise 85-87 derece oluyor. Tabi bunlar batarya yüksek performansta iken. Lakin dengeliye ya da güç tasarrufuna çeksem bile performansımda en ufak bir değişme olmuyor.

Geri
Yukarı