Casper Nirvana W760sun laptopta hangi Windows sürümü yüklenmeli?

Schwazel

Femtopat
Merhaba, ben Casper Nirvana W760sun laptop kullanıyorum ve Windows 7 Professional sürümü yüklü, fakat Windows 7 için neredeyse hiçbir destek kalmadı ve pek çok oyunu oynayamıyorum. Sistemimi güncellemek istiyorum ama bilgisayar çok eski ve yeni bir bilgisayar alacak bütçem yok. Bu konular hakkında çok bilgili olmadığım için buraya başvurmak istedim.

Bilgisayara daha önce Windows 10 yüklenmişti ama felaket ısındığı ve çöküp durduğu için Windows 7'ye geri dönüş yapıldı.

İşlemci: Intel(R) Core(tm) 2 Duo CPU 2.20GHz, 2200MHz, 2 çekirdek.
Sistem türü: X64-based PC.
RAM: 3,00 GB.

Gerekli olduğunu düşündüğüm bilgileri buraya yazdım.

Merhaba, ben Casper Nirvana W760sun laptop kullanıyorum ve Windows 7 Professional sürümü yüklü, fakat Windows 7 için neredeyse hiçbir destek kalmadı ve pek çok oyunu oynayamıyorum. Sistemimi güncellemek istiyorum ama bilgisayar çok eski ve yeni bir bilgisayar alacak bütçem yok. Bu konular hakkında çok bilgili olmadığım için buraya başvurmak istedim.

Bilgisayara daha önce Windows 10 yüklenmişti ama felaket ısındığı ve çöküp durduğu için Windows 7'ye geri dönüş yapıldı.

Windows 8.1'den ilerisinde sorunlar yaşarsınız. Linux kurmayı düşünebilirsiniz.

Casper nasil bir donanium kullaniyorsa suruculeri sadece kendilerinde var. Bende de Nirvana vardi, ekran karti surucusu sadece Casper'in sitesinde oldugu ve 8'e uyumsuz oldugu icin Windows 8'e gecemiyordum.

Windows Embedded 8.1 Industry Pro sürümü sizin için daha avantajlı olacaktır.

Ben bir değişik model olan M762SU kullanıyorum ve 7 sonrasına adam akıllı hiçbir sürücüsü yok. Ben olsam Windows 7 Home Basic X64 yüklerdim, kendi laptopumda sorunsuz kullanıyorum.

Linux kullanmayı deneyebilirsiniz fakat onunda oyun desteği pek az. En iyisi işlemciniz destekliyorsa Windows 8.1

Yeni konular

Geri
Yukarı