Casper Nirvana W760sun laptopta hangi Windows sürümü yüklenmeli?

En ileri 8.1 kurarsın, 3 GB RAM'li dizüstü sanırım, x86 öneririm ama o işletim sisteminin de destek genişliği 7 ile hemen hemen aynı.
Windows 10 kurulamaz çünkü ekran kartın desteklemiyor.
Windows 7'den daha az alan kaplıyor.
Yanlış. Sabit diskte daha çok yer kaplayabilir ama çok küçük bir fark, neredeyse aynı.

Babamda nirvana 765s var aynı donanımda. Windows 7-8-10 ve Linux kurdum. En rahat win7 ve linuxta çalıştı. Linux kullanamayacağı için win7de bıraktım. Üstüne bir de 50 liraya kaspersky lisans aldım hızlı olmasa da sorunsuz kullanıyor en azından.

Dandik çin markalarından parça toplayıp laptop yaptıkları için Casper'lara driver bulmak zor oluyor. Bu modelin sürücüleri kendi sitelerinde yok netten araştırmanız lazım.

Yanlış. Sabit diskte daha çok yer kaplayabilir ama çok küçük bir fark, neredeyse aynı
Windows 7 ultimate'den 8.1 SL daha az alan kaplıyordu. 8.1 ilk kurulumda 6 ,7 Ultimate ise 12 GB kaplıyordu. Tabii bir sürü etken var. Dil Paketleri ve Güncellemeler gibi .

Windows 7 ultimate'den 8.1 SL daha az alan kaplıyordu. 8.1 ilk kurulumda 6 ,7 Ultimate ise 12 GB kaplıyordu. Tabii bir sürü etken var. Dil Paketleri ve Güncellemeler gibi .
Single Language daha az yer kaplar tabii ki. 7 Ultimate, dil paketleriyle vb. daha çok yer kaplar.
Ben sıradan Windows 8.1 ile Windows 7'den bahsediyordum.

Dandik çin markalarından parça toplayıp laptop yaptıkları için Casper'lara driver bulmak zor oluyor. Bu modelin sürücüleri kendi sitelerinde yok netten araştırmanız lazım.
İnternette bakındım baya ama olumlu bir sonuç elde edemedim. Casper gerçekten saçma sapan işler yapıyor bütçem olsaydı adam akıllı bir Lenovo alırdım, etrafımda Lenovo kullanan herkes şiddetle tavsiye ediyor. kesinlikle Windows sürümümü yükseltmem lazım ama sanırım bilgisayarım için tek çare windows 7 :/

Bence 8.1 ile uğraşmayın 7 Pro canavar bir sürüm.
Öyle yapacağım teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı