Casper Nirvana Window 7 Performans Sorunu

Jesse James

Hectopat
Öncelikle merhabalar..

Casper nirvana cne serisi bir notebooka sahibim.

» İŞLEMCİ
Intel Core i5-2450M 2.5 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.1 GHz.) 3 Mb Cache Bellek İşlemci

» RAM
8 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram

» SABİT DİSK
500 GB SATA (5400 Rpm) HDD

» EKRAN KARTI
Nvidia Geforce GT540M Ekran Kartı (2GB Ayrılmış Bellek)

» İŞLETİM SİSTEMİ
Microsoft Windows 7 Home Premium Tr-İng (64 Bit)

Ne yaptıysam yapayım oyunlardaki takılma sorununu halledemedim. Güncel driverlerden tutun anakart biosuna kadar bütün yazılımları güncelledim sorun hala devam ediyor. Hatta anakart arızalıdır diye düşünüp 3 defa garantiye gönderim arıza yoktur demelerine ragmen rica minnet anakartı değiştirdim, yok arkadaş hala bir gram yol alamadık. En son olarak bana verdikleri işletim sisteminde şüpheleniyorum. İnce ayar çektiklerini düşünüyorum pc ısı ve frekans ayarlarına ince ayar çektiklerini ve performansı maximum alamadığımı düşünüyorum.

Ayrıca pc nin bütün çekirdekleri kullanması için msconfigten çekirdek sayısını en yüksek tuttum (4) ve güç yönetimine çekirdek park etme ayarını etkinleştirdim sorun hala devam ediyor. Beni paranoyağa bagladım bilmiyorum ama bir sorun olduğu aşikar. el değmemiş bir win 7 ultimade x64 kuracagım en yakın zamanda bakalım onda da sorun hala devam edersen az kaldı pcyi duvara vurmama ! Düşüncelerinizi ve önerilerinizi merak ediyorum. Baştan söylemek isterim neden casper aldın gibisinden yorumlar yapmayın olmuşla ölmüşe çare yok.

Sorunun Windows 7 ve Windows 8 ile bir ilgisi yok. Sorun ekran kartı yetersizliği sorunu...

Hangi oyunları hangi seviyede oynayıp takılma yaşıyorsunuz ?

Steam üzerinden CS:GO, S Left 4 Dead 2 gibi FPS oyunlardında yaşıyorum. Dün itibariyle anlık bir sinir sonucunda notebooku parçalar haline getirmiş bulunmaktayım. Aynı gün Vatan Bilgisayar'dan masaüstü PC topladım. Genel itibariyle özellikleri

İşlemci : AMD FX 4100 3.6 MHZ
Anakart : Asus M5A78L-M 2000 MHZ
Ekran Kartı : Sapphire HD 7850 2 GB 256 BIT
RAM : Kingston 8GB 1600 MHZ

Free dos olarak topladım birkaç güne kurulum yapıp performansını deneyeceğim, görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı