Çözüldü Casper Pegatron H36y Dizüstü bilgisayar BIOS güncellemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet tekrardan konuyu okuyup BIOS update yaptım. BIOS versiyon değişti fakat bilgisayarımda herhangi bir değişiklik olmadı. Bilgisayarı kapata basıyorum kapatılıyor diyor, ekran kapanıyor fakat bilgisayar çalışıyor. Mekanik olan harddiskimi değiştirdim yerine SSD disk aldım sıfırdan kurulum yaptım. Yine bilgisayar kapanmıyor, power tuşununa basılı tutunca kapanıyor. Açıldığında ise fan normal çalışıyor, fakat sonra fan sesi hızlanıyor fanı temizledim yine olmadı. BIOS güncellemesi yaptım yine olmadı, sorun neyden kaynaklıdır.?

Son düzenleyen: Moderatör:
fakat bilgisayarımda herhangi bir değişiklik olmadı. Bilgisayarı kapata basıyorum kapatılıyor diyor ekran kapanıyor fakat bilgisayar çalışıyor.
Bu bios update ile alakası yok zaten. Hızlı başlat özelliğini kapatırsan sorun ortadan kalkacaktır.

Maalesef değişen bir şey olmadı, güç seçeneklerinden hızlı başlatı devre dışı bıraktım ama olmadı. Her zamanki gibi bilgisayarı kapat dediğimde kapatmıyor. Arkaplanda da hiçbir şey çalışmıyor, çünkü hiç bir program kurmadım. Ayrıca ilk aldığım dizüstü bilgisayarımdan fan sesi çok az geliyordu, şimdi ise çok fazla bir şeyler ters gidiyor ama çözemedim.

Bios default yaptım. Bios menüleri 1. sayfada paylaştım alt menüleriyle birlikte.

Maalesef arkadaşım yine kapanmıyor, windows 7'de kurdum çözüm olmadı. Zaten daha önce bu çözümleri denemiştim. Sistem olay günlüğüne baktım pek bir şey anlamadığım oradan'da bir şey çıkartamadım. Windows 8'e geri döndüm, ekran kapanıyor ama fan çalışıyor hdd ışığı yanıp, sönmüyor öylece kırmızı yanıyor hiç kıpırtı yok. Power ışığı ve wifi ışığı yanıyor. Eski harddiskimi taktım yine aynı, acaba arıza ana kartta olamaz mı.? Başka aklıma hiç bir fikir gelmiyor.

Son düzenleme:
Bataryada yeni zaten bu sorun olduğundan bu yana herşeyini değiştirdim işlemcisi'de dahil. Acaba anakart arıza tespiti yapan cihazla arıza bulunur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı