Casper USB Boot sorunu

A9Coni

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Üst konudaki Windows 8.1 linkinden indirme işlemini gerçekleştirip, UEFI anlatımını aynen uygulayıp yeni işletim sistemini kurmaya hazırlanmıştım fakat bilgisayar yeniden başladığında, "Bir tuşa basın" ibaresinin çıkması gereken siyah ekranda "_" işareti yanıp sönmekte.

Forumdaki birkaç konuyu araştırdım, "Security Boot'u Disable yap" tarzında çözüm üzerine Boot'a tekrar girdim fakat "Security boot" tarzı bir şey yok. Boot'daki her şey olağanüstü derecede kısıtlı ve az. Sadece boot sırasını değiştirebiliyorum. PXE Boot ve Fast Boot özelliği var aynı sayfada.
Bilgisayar, A15 Pegatron'lu Casper CN serisinden. BIOS güncellemeyi denedim fakat zaten son sürüm olan 3.0.3 gibi bir şeydi sürümü. Boot Menu'de "USB Legacy Boot" diye bir özellik varmış, disable edilince -yandaki açıklamaya göre- efi tipi usb haricinde kullanılmıyormuş. Belki işe yarar deyip disable ettim fakat bu sefer boot menüdeki boot önceliğinde Toshiba Flash belleğim gözükmedi.

UEFI kurulumunda hata yapılacak pek bir kısım yok ki, Rufus ile anlatımdaki resimlerle aynı doğrultuda kurdum. Yine de tekrar videoya göre yine rufus ile yazıyorum ISO'yu USB'ye.

USB'ye tekrar format atıp tekrar ISO'yu Rufus ile kurdum. Legacy Boot disabled veya enabled farketmeksizin aynı siyah ekranda aynı durumu yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı