CD Projekt Red, satın alınmakla ilgilenmiyor; bağımsız şirket olarak yoluna devam edecek

Microsoftun firmaları satın almasını savunan arkadaşlar yarın tekelliğin ne olduğunu görünce gelip burda ağlamasın sonra steamde cod serisinin 10 yıl önce çıkan oyununu 35 40 dolara satıldığını gördükleri gibi seni gamepasse xbox storea mahkum etmek için elinden geleni yapacak.

Birkaç istisna dışında oyunları sorunsuz çıkıyor.

Evet ama GTA SA'nın (definetive Edition olmayan versiyonu.) Steam sürümü berbat çalışıyordu. GTA 4 berbat. Oyunları sorunsuz çıkıyor çıkmasına ama o istisnaları da bomboş bırakıyorlar.

Gelecek yıllarda daha büyük ve güçlü olacağını düşünen Adam Kicinski, şirketin daha büyük bir şirket çatısı altına girmekle ilgilenmediğini, kendi yoluna bağımsız şekilde devam edeceğini söyledi.

Kaynaklar:
Satın alınan şirketleri gördük. İlgilenmemekle iyi yapmış CD PROJEKT RED.

Düşünsenize CD Projekt'i EA satın alıyor, sonra gidip web oyunu yaptırıyorlar :D

Cyberpunk'ı geçen gün bitirdim - geç oldu ancak 2.1 yamasıyla oldu - ve hem şirketin hikayesi, hem de buradaki tavırlarıyla - Denuvo çöpüyle çalışmamaları bile benim için artıyken, üstüne DRM dahi kullanmıyorlar :D - en sevdiğim oyun şirketleri arasına sokabilirim artık.

Benim listem de böyle bir şey olur sanırım;
  1. Valve (5-10 yılda bir oyun yapıyorlar ancak yaptıkları iş de sektöre yeni bir soluk getiriyor.)
  2. id Software (Doom serisine bayılırım. Quake'de fena değildir.)
  3. CD Projekt Red (Konumuz)
  4. Netherrealm (Dövüş oyunları güzeldir.)
  5. IO Interactive (Güncel olarak sadece Hitman yapıyorlar ama olsun, onu da güzel yapıyorlar.)
  6. Remedy (Güzel shooterlar yapıyorlar.)
  7. Codemasters (Araba yarışlarının "Dark Souls"u.)
  8. Playground Games (Forza'dan dolayı ekledim.)

Son düzenleme:
Düşünsenize CD Projekt'i EA satın alıyor, sonra gidip web oyunu yaptırıyorlar :D

Cyberpunk'ı geçen gün bitirdim - geç oldu ancak 2.1 yamasıyla oldu - ve hem şirketin hikayesi, hem de buradaki tavırlarıyla - Denuvo çöpüyle çalışmamaları bile benim için artıyken, üstüne DRM dahi kullanmıyorlar :D - en sevdiğim oyun şirketleri arasına sokabilirim artık.

Benim listem de böyle bir şey olur sanırım;
  1. Valve (5-10 yılda bir oyun yapıyorlar ancak yaptıkları iş de sektöre yeni bir soluk getiriyor.)
  2. id Software (Doom serisine bayılırım. Quake'de fena değildir.)
  3. CD Projekt Red (Konumuz)
  4. Netherrealm (Dövüş oyunları güzeldir.)
  5. IO Interactive (Güncel olarak sadece Hitman yapıyorlar ama olsun, onu da güzel yapıyorlar.)
  6. Remedy (Güzel shooterlar yapıyorlar.)
  7. Codemasters (Araba yarışlarının "Dark Souls"u.)
  8. Playground Games (Forza'dan dolayı ekledim.)
Arkane Studios eklerdim ama sadece Lyon'dakini(Deathloop.)

Ellerinde Witcher gibi dev proje varken başka bünyenin çatısı altına girmezler tabii ki. Belki de bünye çatısı altına girdikleri firma Witcher oyununda oyunu mahvedecek değişiklikler yapacak. Bunu da bilemeyiz, girmemesi daha iyi gibi. Bağımsız devam etmeleri daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı