Çekirdek ve thread sayısı fark yaratır mı?

Elimde kutusu yoktur. Fanında üstündeki katmanı çıkardım nerede olduğunu bilmiyorum.

O zaman salla tray al, işlemciyi de düz satarsın. Alan kişilerin çoğu "bende fan var, lazım değil indirim yapar mısın" diye soruyor zaten.

Yaratıyor tabii ki. Bu ikisi arasında hem IPC artışı hem de 50% çekirdek ve 4 kart thread sayısı farkı var.

3400G kullansaydın eyvallah da 4/4 artık çok düşük her iş için.

Hackintosh konusunda bilginiz var mı? Laptop bakıyorum ikinci el olarak I5-I7 önerebileceğiniz bir model var mı? Bütçem 10500TL

Üstat Hackintosh için dizmesen daha iyi olur. Gündelik hayatta kararlı çalışmaz. Windows'a daha bir odaklanarak dizmeni öneririm.

Uzun süredir iOS için uygulama geliştirmek istiyorum MacBook ve Mac mini baktım fakat 18-19k civarı sıfırları. İşime yarayacak MacBook'lar ise ikinci elde 10k civarından başlıyor fakat güçsüz ve eski modelleri. İyi MacBook'lara baktığımda ise 27-29k civarını görüyorum. O MacBook'lar ile aynı donanıma sahip laptoplar ise 10k civarına bulunabiliyor. Mesela 9.nesil i7 kullanmışlar MacBook'da 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye sahip laptop 7K-10k arasına bulunabiliyor. Uyumlusunu bulmak biraz dert fakat böyle yaparsam çok uyguna MacBook kullanabiliyorum. Wi-Fi ses veya diğer kartlarda problemler olabiliyor onlar içinde uyumlu donanım bulmak lazım o biraz dert 1 haftadır laptop seçiyorum bundan dolayı.

Uzun süredir iOS için uygulama geliştirmek istiyorum MacBook ve Mac mini baktım fakat 18-19k civarı sıfırları. İşime yarayacak MacBook'lar ise ikinci elde 10k civarından başlıyor fakat güçsüz ve eski modelleri. İyi MacBook'lara baktığımda ise 27-29k civarını görüyorum. O MacBook'lar ile aynı donanıma sahip laptoplar ise 10k civarına bulunabiliyor. Mesela 9.nesil i7 kullanmışlar MacBook'da 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye sahip laptop 7K-10k arasına bulunabiliyor. Uyumlusunu bulmak biraz dert fakat böyle yaparsam çok uyguna MacBook kullanabiliyorum. Wi-Fi ses veya diğer kartlarda problemler olabiliyor onlar içinde uyumlu donanım bulmak lazım o biraz dert 1 haftadır laptop seçiyorum bundan dolayı.
Hocam AMD APU laptoplara hackintosh oluyor artık ama Big Sur bildiğim kadarıyla. AMD APU laptoplar ucuza 8 çekirdek 16 thread bulunabilir. Hem de yeni nesil ve güçlü.

Hocam AMD APU laptoplara Hackintosh oluyor artık ama Big Sur bildiğim kadarıyla. AMD APU laptoplar ucuza 8 çekirdek 16 thread bulunabilir. Hem de yeni nesil ve güçlü.

Aslında Ryzen'de olabilir haklısınız. Ben Intel'e çok odaklandıydım Ryzen 5 laptoplar bulunuyor aslında. Çok teşekkür edeirm onları da inceleyeceğim o zaman.

Hocam masaüstü olmaz mı?

Dışardada kullanayım düşüncem vardı. Aslında masaütü olunca ikinci elden toplayacağım parçalar ile 5-6k civarına çok iyi kasa yapabiliyorum. NVIDIA'nın 900 serisinin üstü hackitontoshda çalışmadığından en uygun güçlü AMD GPU'su RX580 1500 TL civarına bulunuyor. İşlemci olarak i7 8700K'ya da daha iyi bir işlemci alabiliyorum. Şu an masaüstü sistemimde var fakat onu bozmam lazım 10400F ve rxt 2060 Super var. Fakat 10400F Hackintosh desteklemiyor içinde iGPU olmadığından :(. İşlemci anakart değiştirmem lazım onun yerine laptop alayım diye düşündüm.

Dışardada kullanayım düşüncem vardı. Aslında masaütü olunca ikinci elden toplayacağım parçalar ile 5-6k civarına çok iyi kasa yapabiliyorum. NVIDIA'nın 900 serisinin üstü hackitontoshda çalışmadığından en uygun güçlü AMD GPU'su RX580 1500 TL civarına bulunuyor. İşlemci olarak i7 8700K'ya da daha iyi bir işlemci alabiliyorum. Şu an masaüstü sistemimde var fakat onu bozmam lazım 10400F ve rxt 2060 Super var. Fakat 10400F Hackintosh desteklemiyor içinde iGPU olmadığından :(. İşlemci anakart değiştirmem lazım onun yerine laptop alayım diye düşündüm.
Vallahi hocam burada bir şey diyemem maalesef. Bir iOS/macOS geliştiricisi olamdığım için gerek dumuyorum ben hackintosha. Daha çok 2D oyun ve hypercasual oyun geliştirmede iyiyim. Onu da Unity3D ile yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı