Çene ameliyatı ve diş teli tedavisi nasıl gerçekleşir?

Aequitas233

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Beni aşırı üzen, insanlarla yüz yüze konuşurken utanıyorum. Yüzlerine falan bakmıyorum ve garip gözüküyorum. Utanıyorum. Arkadaşlar benim alt çenem biraz ileride. Konuşurken belli olmuyor ancak kapatırken belli oluyor bayağı. O yüzden genelde ağzım açık şekilde dururum, dudaklarımı kapatırım. Dişlerimde sorun var, hepsi düzensiz. En öndekiler çok şükür düzgün. Sadece alttakiler biraz sorunlu. Fakülteye gittim ve bana ameliyat dediler. Özel doktora gittim oradakiler de ameliyat dediler. 14 yaşındayım diş teli bile olmaz dediler. Arkadaşlar bu beni çok üzüyor. Psikolojik olarak beni çok üzüyor. Okulda hocalarla yüz yüze konuşamıyorum. Ağlıyorum, bayağı depresyona sokuyor beni. Çok üzülüyorum. Sizce bu ameliyat ve diş teli tedavisi nasıl oluyor? Doktora 13 yaşında gittim. Aradan 1 sene geçti. Çok mutsuzum. İnanır mısınız öndeki dişlerim sadece çıktı. 14 yaşındayım ve arkadaki dişlerimin hiçbiri çıkmadı. Çok garip en arkadaki dişimin yanından diş patladı. Bu üst çene sağ hem sol bölgede. Doktor bunları bile almadı. Ameliyatı bekle ameliyatı bekle dedi hep. Arkadaşlar dişlerim neden çıkmıyor? Yazın annemi zorlayıp özele dişlerime röntgen çektirmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı