CF yapımı

CF 2.ci ekran kartı normal performansının %50'sini veriyor diye biliyorum. Ayrıca her oyunda çif GPU'yu yani CF'i desteklemiyormuş. R9 290 alabiliyorsan hiç bulaşma.

Ayrıca sen r9 290 x olan bir ekran kartına neden 270x alıyorsun anlamış değilim. Sana nesi yetmedi. En tepe bir ekran kartının ikisine veçeğin paraya 780 ti al 290x sana cok fazlası ile yeter sadece oyun ise.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ekran kartı olmazsa problem yaşarsın kim dedi sana bunu bakkal amcamı.

CF 2.ci ekran kartı normal performansının %50'sini veriyor diye biliyorum. Ayrıca her oyunda çif GPU'yu yani CF'i desteklemiyormuş. R9 290 alabiliyorsan hiç bulaşma.

Ayrıca sen r9 290 x olan bir ekran kartına neden 270x alıyorsun anlamış değilim sana nesi yetmedi en tepe bir ekran kartının ikisine veçeğin paraya 780 ti al 290x sana cok fazlası ile yeter sadece oyun ise.

CF daha fazla güç tüketimi, daha fazla ses ve daha fazla ısınmaya yol açıyor. Bence hiç bulaşmayın.
Öncelikle bakkal amca demedi:) arkadaşım yazılımcı ve daha ucuza aynı performansı alabilirsin dedi. Bende daha ucuza daha iyi fps alabiliyorsak niye çok para veriyim ki diye düşündüm. Arkadaşım bana aynı ekran kartını alıcağımı dedi yani iki adet r9 270x cf yapman bir r9 290x den iyi performans verir dedi ne kadar doğru sizlere soruyorum ?

Daha fazla performans alırsın ancak her oyun ikinci ekran kartını kabul etmiyor, dolayısıyla bazı oyunlarda sadece tek R9 270X kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ses, ısınma ve fazla güç tüketimi de cabası. R9 290 veya GTX 780 almanız daha mantıklı olur.

Tek akran kartlarının performansları daha iyidir ve daha stabil çalışır ve daha az enerji tasarrufu demektir her oyun cf veya sli desteklemez.. Sen ekran karını aldınmı alacak mısın.?

Oyun için alıyorsan R9 290 al rahat et. Neden fazla yer kaplatıp oyunlarda da sorun yaşayasın ki? Hem GTX 780Tİde alabilirsiniz.
Oyun için alıcam. R9 290x pcs+ mı iyi , gtx 780 ti direct oc mu ?

Daha fazla performans alırsın ancak her oyun ikinci ekran kartını kabul etmiyor, dolayısıyla bazı oyunlarda sadece tek R9 270X kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ses, ısınma ve fazla güç tüketimi de cabası. R9 290 veya GTX 780 almanız daha mantıklı olur.
Hmm hangi oyunlar mesela onlar bilginiz var mı ?

Tek akran kartlarının performansları daha iyidir ve daha stabil çalışır ve daha az enerji tasarrufu demektir her oyun cf veya sli desteklemez.. Sen ekran karını aldınmı alaçakmısın.?
Henüz almadım alıcam bu yüzden çok kararsız kaldım kazık yemek istemiyorumda. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı