Chipset ısıtılmış ekran kartı güç kaynağını bozar mı?

metehan89

Decapat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar elimde bir tane Sapphire HD7790 var ekran kartını fırınladım görüntü kesti diye bir umut işte şimdi makineye takacağım da korkuyorum ısıttık falan ya ondan makineyı bozmasın özellikle güç kaynağı anakart gibi şeyler bozar mı bir söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi arkadaşlar elimde bir tane Sapphire HD7790 var ekran kartını fırınladım görüntü kesti diye bir umut işte şimdi makineye takacağım da korkuyorum ısıttık falan ya ondan makineyı bozmasın özellikle güç kaynağı anakart gibi şeyler bozar mı bir söyler misiniz?
Valla bende de çakmakla tamir ettiğim 6850 var, hiçbir sorun olmadı. Birşey olacağını sanmıyorum.

Çok ekran kartına bu işlemi uyguladım fakat sorun yaşamadım. Tabii bu kesin bir çözüm değil. Ne kadar dayanacağı belli olmaz. Belki 1 hafta belki 6 ay.

Hocam anakartta mı kısa devre olur? Bu anakartı çöp etmiyor mu?
Yoksa o bip sesi korumayı mı belli ediyor?
Bu sesi genelde aşırı vasat bir PSU kullanmıyorsan, sistemde kısa devre yapan herhangi bir bileşen varsa anakarttan (yerleşik bir buzzer vardır) duyarsın.

Geri
Yukarı