Chrome "kuruluşunuz tarafından yönetiliyor" sorunu

Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba daha önce böyle bir sorun yokken bugün Chrome'da sağ üst köşedeki alt alta üç noktaya tıkladığım zaman onun en altında kuruluşunuz tarafından yönetiliyor yazısı çıkıyor. Daha önceden o hiç yoktu. Bugün fark ettim. Virüs var diyenler oldu Malwarebytes ile Rootkit'leri de dahil ederek tarama yaptım virüs çıktı ama sadece kullandığım 2 programın .dll dosyaları ve bunlarda virüs olmadığından eminim. Ama hala o yazı var. Kayıt defterinden söylenen şeyleri sildim ama olmuyor. Ayrıca Avast ile de tarama yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yazılım ile Chrome erişilemeyen ayarlarını kurcalamışsınız gibi duruyor. Bu kısıtlamayı genellikle işletmeler kullanır. İşletme bilgisayarlarından veri toplanmaması ve çalışanın belirli ayarları vb. kullanmaması için kısıtlamalar getirir.

Bunu çözmek için o yazılımın değiştirdiği kayıt girdisi vb. bulmanız gerekiyor. Bu kısıtlamaya virüs, bakım uygulaması ya da anti-virüs yazılımları da neden olabilir. Mesela ben Shutup 10 yazılımı ile Edge veri toplamasını engelleyecek ayarlamalar yaptım. Bu yüzden o uyarıyı alıyorum. Eğer belirtilen kısıtlamayı bulamazsanız, tek yapabileceğiniz şey temiz kurulum yapmaktır.
Screenshot_1.png
Bu arada Avast ücretsiz kullanıyorsanız tavsiye etmediğim bir anti-virüs yazılımıdır.

Son düzenleme:
Bende de var o yazi sorun yaşar mıyım?
Milletin kafasini karistirmayin. Bak bu neden lisansli virus yazilimi ile ilgili sizin yuzunuzden az daha format atacaktim...

Son düzenleme:
@creative01 Milletin kafasını karıştıracak bir şey yok. Buna harici bir yazılım neden oluyor. Bazı yazılımları kaldırınca sorun çözülebiliyor. Ama kayıt girdisi bozulduysa, temiz kurulum yapmadan çözülmüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı