Rehber Chrome OS üzerinden ISO dosyası nasıl yazılır?

Merhaba. Bu makalede sizlerle Chrome OS üzerinde ISO dosyasını nasıl yazarız bunu açıklayacağım. Başlıyoruz!

1. Öncelikle Chromebook Kurtarma Yardımcı Programını indirin.

Chromebook Kurtarma Yardımcı Programı.png
  2. Dosya yöneticisini açın. Sağ tıklayın ve "Yenden Adlandır" tuşuna basın. ".iso" yazan kısmı ".bin" ile değiştirin.

Screenshot 2021-05-18 18.13.25.png
  3. Az önce indirdiğimiz programı açın. Dişi simgesine basın ve "Yerel imajı kullan" düğmesine basın. Sonra .bin dosyasını seçin

Screenshot 2021-05-18 18.15.59.png
  4. Sonra USB diskimizi takın ve seçin.

Screenshot 2021-05-18 18.17.43.png
  5. Continue ve Create Now tuşuna basın. Bu işlem sırasında USB belleğin içindeki her şey silinecektir.

Screenshot 2021-05-18 18.24.52.png

Tebrikler! Eğer herhangi bir hata ile karşılaşmadıysanız başarıyla ISO dosyasını yazdınız! Geriye kalan işlemleri biliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Hayırlı günler! Bu arada bu yöntemin Windows ISO dosyaları için geçerli olmadığını belirtmeliyim.

Hocam bunu sanal makine ile kullanmak mümkün mü?

ChromeOS'dan bahsediyorum. ChromeOS'u denemek istiyorum. Onun için sordum.
Hayır diye biliyorum. Ama CloudReady kurulabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. Bu makalede sizlerle Chrome OS üzerinde ISO dosyasını nasıl yazarız bunu açıklayacağım. Başlıyoruz!

Eki Görüntüle 1029273
  2. Dosya yöneticisini açın. Sağ tıklayın ve "Yenden Adlandır" tuşuna basın. ".iso" yazan kısmı ".bin" ile değiştirin.

Eki Görüntüle 1029356
  3. Az önce indirdiğimiz programı açın. Dişi simgesine basın ve "Yerel imajı kullan" düğmesine basın. Sonra .bin dosyasını seçin

Eki Görüntüle 1029360

Eki Görüntüle 1029366
  5. Continue ve Create Now tuşuna basın. Bu işlem sırasında USB belleğin içindeki her şey silinecektir.

Eki Görüntüle 1029382

Tebrikler! Eğer herhangi bir hata ile karşılaşmadıysanız başarıyla ISO dosyasını yazdınız! Geriye kalan işlemleri opbiliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Hayırlı günler! Bu arada bu yöntemin Windows ISO dosyaları için geçerli olmadığını belirtmeliyim.
Bunu yaptıktan sonra USB yi nasıl eski haline getiriyoru

Eki Görüntüle 1029273
  2. Dosya yöneticisini açın. Sağ tıklayın ve "Yenden Adlandır" tuşuna basın. ".ISO" yazan kısmı ".bin" ile değiştirin.

Eki Görüntüle 1029356
  3. Az önce indirdiğimiz programı açın. Dişi simgesine basın ve "Yerel imajı kullan" düğmesine basın. Sonra. Bin dosyasını seçin

Eki Görüntüle 1029360

Eki Görüntüle 1029366

Eki Görüntüle 1029382

Tebrikler! Eğer herhangi bir hata ile karşılaşmadıysanız başarıyla ISO dosyasını yazdınız! Geriye kalan işlemleri biliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Hayırlı günler! Bu arada bu yöntemin Windows ISO dosyaları için geçerli olmadığını belirtmeliyim.

Usta Windows ISO'ları olmuyor demişsin hiçbir yolu yok mu?

Eki Görüntüle 1029273

Eki Görüntüle 1029356

Eki Görüntüle 1029360

Eki Görüntüle 1029366

Eki Görüntüle 1029382

bayaa işime yaradı hocam ellerine sağlık

Geri
Yukarı