ChromeOS Flex işletim sistemi gelecekte Windows ile rakip olabilir mi?

serdar1986

Decapat
Daha fazla  
ChromeOS Flex Google tabanlı alternatif olarak genellikle eski cihazlar için kullanılan bir işletim sistemi olarak piyasaya çıktı. Şu an için ekstra bir özelliğini göremedim. Sadece internete bağlanmak gezinmek için birebir bir işletim sistemi ya da bilgisayarlar da yedek olarak kullanacağınız bir işletim sistemi de olabilir. Ancak bildiğimiz gibi Google Chrome internet tarayıcıların da Microsoft'un tarayıcılarının yerini alarak dünya da en çok kullanılan internet tarayıcısı oldu. Benim görüşüme göre henüz hazır değil ve belki uzun bir zaman içinde, Windows'tan sonra Google işletim sistemini geliştirerek yerini alabilir.

Chrome-OS-Flex.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Choremeos Flex Google tabanlı alternatif olarak genellikle eski cihazlar için kullanılan bir işletim sistemi olarak piyasaya çıktı. Şu an için ekstra bir özelliğini göremedim. Sadece internete bağlanmak gezinmek için birebir bir işletim sistemi ya da bilgisayarlar da yedek olarak kullanacağınız bir işletim sistemi de olabilir. Ancak bildiğimiz gibi Google Chrome internet tarayıcıların da Microsoft'un tarayıcılarının yerini alarak dünya da en çok kullanılan internet tarayıcısı oldu. Benim görüşüme göre henüz hazır değil ve belki uzun bir zaman içinde, Windows'tan sonra Google işletim sistemini geliştirerek yerini alabilir.

Eki Görüntüle 2067029

Trendyol hazır sistem satıcıları fark ederse belki. Bu işletim sistemi tam onların EBA canavarı sistemlerine göre dizayn edilmiş zaten.

Choremeos Flex Google tabanlı alternatif olarak genellikle eski cihazlar için kullanılan bir işletim sistemi olarak piyasaya çıktı. Şu an için ekstra bir özelliğini göremedim. Sadece internete bağlanmak gezinmek için birebir bir işletim sistemi ya da bilgisayarlar da yedek olarak kullanacağınız bir işletim sistemi de olabilir. Ancak bildiğimiz gibi Google Chrome internet tarayıcıların da Microsoft'un tarayıcılarının yerini alarak dünya da en çok kullanılan internet tarayıcısı oldu. Benim görüşüme göre henüz hazır değil ve belki uzun bir zaman içinde, Windows'tan sonra Google işletim sistemini geliştirerek yerini alabilir.

Eki Görüntüle 2067029

İmkansız gibi geliyor bana. Zira o kadar popüler bir OS olduğunu düşünmüyorum.

Olmaması için bir sebep yok ama rahat bir şekilde "yerini aldı" diyebilmemiz için fazla uzun bir zamana ihtiyaç var gibi 😂.

Henüz erken ama ilerleyen yıllarda Google bir sürpriz yapabilir tıpkı internet tarayıcısı Explorer ve Edge'yi geride bıraktığı gibi ama şimdi şöyle bir durum da var bu böyle birkaç sene de olacak bir şey değil bir işletim sistemi tasarlanıyor Microsoft Windows çeyrek asırdır piyasa da en iyisi.

İmkansız gibi geliyor bana. Zira o kadar popüler bir OS olduğunu düşünmüyorum.
İmkansız değil ama kolay da değil Google İşletim sistemi piyasasına girmesi için çok çaba sarf etmesi lazım

Henüz erken ama ilerleyen yıllarda Google bir sürpriz yapabilir tıpkı internet tarayıcısı Explorer ve Edge'yi geride bıraktığı gibi ama şimdi şöyle bir durum da var bu böyle birkaç sene de olacak bir şey değil bir işletim sistemi tasarlanıyor Microsoft Windows çeyrek asırdır piyasa da en iyisi.

İmkansız değil ama kolay da değil Google işletim sistemi piyasasına girmesi için çok çaba sarf etmesi lazım.

Kesinlikle çok emek lazım zira bu işletim sistemini bilmeyenler bile var.

Kesinlikle çok emek lazım zira bu işletim sistemini bilmeyenler bile var.

Microsoft Windows 11 de bile fiyasko yedi birçok yüksek donanımlı olmasına rağmen çoğu bilgisayar Windows 11 de zayıf bir performans gösterdi ikincisi Windows işletim sistemleri resmen virüs çöpü, Google işletim sistemi hem kendi kendini güncelliyor hem de format derdi yok ama tek zayıf noktası birçok internet uygulamalarını kuramıyorsun ya da oyun misal farklı bir internet tarayıcısını Google işletim sistemin de kuralamaz ya da böyle ccleanar veya benzeri programlar kurulamıyor.

Microsoft Windows 11 de bile fiyasko yedi birçok yüksek donanımlı olmasına rağmen çoğu bilgisayar Windows 11 de zayıf bir performans gösterdi ikincisi Windows işletim sistemleri resmen virüs çöpü, Google işletim sistemi hem kendi kendini güncelliyor hem de format derdi yok ama tek zayıf noktası birçok internet uygulamalarını kuramıyorsun ya da oyun misal farklı bir internet tarayıcısını Google işletim sistemin de kuralamaz ya da böyle ccleanar veya benzeri programlar kurulamıyor.

Hocam o kadar da Windows düşmanlığı olmaz be :) benim bilgisayarda Intel Celeron B830 4 GB RAM Intel HD GP var miss gibi çalışıyor performans güzel SSD taktım.

Son düzenleme:
Hocam o kadar da Windows düşmanlığı olmaz be :) benim bilgisayarda Intel Celeron B830 4 GB RAM Intel HD GP var miss gibi çalışıyor prformans güzel SSD taktım.

Hayır ben Windows düşman değilim sayesinde o kadar da faydasını gördük ama işte bu Windows 11 ve sonrası istenilen düzeyde verimi alamayacaklar gibi özellikle çok iyi donanımlı bilgisayarlar da bile çok stabil değil ancak zamanla düzeltirlerse iyi olacak ancak Google ekibi her zaman sürprizlere açık bir şirket internet arama motoru olarak çıkan ve sonrasında reklam gelirler ve internet tarayıcısı ile birçok internet tarayıcısını geride bırakdı bu Microsoft'un Edge'si de dahil öyleki gelecek de Google işletim sistemi ile Windows'un kafasını ağrıtacak öncelikle bak görürsün ekim 2025'ten sonra Google kendisi bile Windows 10'dan desteğini kesecek halihazırda kendi işletim sistemine yenilik katacak geride kalan eski cihazlar 10-15 yıllık bilgisayarlar ya da alım gücü düşük iyi donanımlı bilgisayar alamayacak kişilere umut ışığı olacak. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı