Çin üretimi ve Malezya üretimi Ryzen işlemci farkı nedir?

mokokoin

Centipat
Arkadaşlar, Letgo'da bir adamla konuşuyorum Ryzen5 1500X B450M S2H 8 GB RAM var 1200 TL'ye.
Malezya üretimi diyor sordum diyor ki Çin'deki üretimin biraz daha performanslısı diyor. Bir yardımcı olsanız almayı düşünüyorum.

Bence arada hiçbir fark yok. Ama Çin' in sanayisi daha iyi olduğu için küçük bir ihtimal daha iyi olabilir.
Kullanılan üretim teknolojisi aynı, üretimde kullanılan makineler aynı, makinelerin yazılımı aynı. Yani üretim yerine göre performans söz konusu değil.

Bazı işlemcilerdeki revizyon olayı sadece Çin'de oluyor. Ancak işlemcide revizyon yoksa Malezya veya Çin'de üretilmesinden ötürü performans olarak farkı olamaz.

Arkadaşlar, Letgo'da bir adamla konuşuyorum Ryzen5 1500X B450M S2H 8 GB RAM var 1200 TL'ye.
Malezya üretimi diyor sordum diyor ki Çin'deki üretimin biraz daha performanslısı diyor. Bir yardımcı olsanız almayı düşünüyorum.
Çin üretimi olan 12nm. Malezya üretimi olan ise 14nm. Çin üretimi Ryzen 5 1600, Ryzen 5 2600 gücünde.

Eğer satıcının elinde ürünün kutusuda varsa barkod kısmının fotoğrafını isteyin. Barkodda AF yazıyor ise revizyonludur. AE yazıyor ise revizyonlu değildir.

Çin üretimi olan 12nm. Malezya üretimi olan ise 14nm. Çin üretimi Ryzen 5 1600, Ryzen 5 2600 gücünde.

Eğer satıcının elinde ürünün kutusuda varsa barkod kısmının fotoğrafını isteyin. Barkodda AF yazıyor ise revizyonludur. AE yazıyor ise revizyonlu değildir.
Sadece R5 1600'e özgü bir durum bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı