CL9 1600 MHz RAM mi CL10 2400 MHz RAM mi?

Seccad Karaköz

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar alcağım yakında bilgisayarda AMD A10 7700 kullanacağım için RAM önemliymiş, fakat hangi özelliklerde RAM alacağımı bilmiyorum. CL8, CL9, CL10' un anlamlarını bile bilmiyorum, bana yardımcı olabilirmisiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlerin dual ch çalışması için birebir aynısını takmalısın. Cl'de geçikme süresidir ne kadar az ise o kadar iyidir fakat apu kullanıyorsanız kesinlikle 2400Mhz ram kullanmalısınız.

Bildiğim karadarıyla cl ramdeki gecikme süresidir cl değeri ne kadar düşükse o kadar iyi.Mhz gelince anakartın desteklerse farklı mhz değerli ramlerler düşük olana göre çalışır yani 1600mhz ve 2400 mhz ram takarsan ikiside 1600mhzde çalışır.

Bilgisayara 2 farklı RAM taksam birisi 8GB Cl9 1600Mhz diğeri 4 GB Cl10 2400Mhz olsa bilgisayar çalışırmı?
Çalışmaz mavi ekran hatası verir muhtemelen. Özellikle yeni nesil anakartlar daha seçici ram konusunda.
Dual ram alıp kullanın. CL zamanla ile alakalı, CL değeri ne kadar düşükse o kadar performanslı olur. Bu arada 1.5V olmasına dikkat edin. 1.65V ile 2133 CL9 ram'de var piyasada ama önermiyorum sorun yaşadım ben.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı