Clear şampuan 180 ML + Axe veya Rexona deodorant 150 ML 27,90 TL

Hocam, öncelikle içinde olmaması gereken sodium laureth sulfate ürünü bulunuyor başta. Eskiden öneriyordum ancak artık genel olarak kullanılmamasını düşünüyorum sls içerikli şampuanların.

İçerik listesi:
Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, parfum, phenoxyethanol, piroctone olamine, menthol, carbomer, dimethiconol, sodium salicylate, citric acid, dimethicone, guar hydroxypropyltrimonium chloride, sodium hydroxide, mica, sodium benzoate, helianthus annuus (sunflower) seed oil, glycerin, tea-dodecylbenzenesulfonate, niacinamide, glycine, tea-sulfate, laureth-23, poloxamer 407, laureth-4, peg-4, ppg-9, taurine, xanthan gum, benzyl alcohol, benzyl salicylate, limonene, linalool, cı 42090, CL 77891.

İçindekiler listesinde, üründe kullanılan içeriklerin oranı en çok olandan az olana doğru sıralanır. Sls çok var yani. Ayrıca dimethicone da saça dökülme etkisi yapabilir.

Kısacası, kimyasal dolu ürünleri kullanmamaya çalışın. Kullanırsanız şu olur bu olur demiyorum ancak daha doğal içerikli ürünlere geçerseniz saçınız daha sağlıklı olur.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı