Çözüldü Clover boot ekranında düşük çözünürlük sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

flapjack

Hectopat
Selamun aleyküm arkadaşlar, çok kolay ve sorunsuz bir kurulum yaptım fakat açılıştaki düşük çözünürlüklü ve sonradan düzelen elma logosu sorununu halledemedim bir türlü.

Yaptığım işlemler:
  • Clover Configurator ile Screen Resolution'ı 2560x1440 yazdım elle.
  • BIOS'tan CSM'yi açıp kapayıp denedim.
  • Clover Configurator ile CSMVideoDxe-64 ve EmuVariableUefi-64 driverlarını kurdum.
Aklıma gelenler bunlar. HDMI ile bağlantı kuruyorum.

Sistem:
  • AMD Ryzen 3 1200
  • Gigabyte GA-AB350M-D3V
  • MSI G T710 2GB
  • Sabrent Rocket 512GB NVMe
  • Viewsonic VX3276-2K-MHD

Clover Boot Log içindeki ulaştığım bazı kodlar:
5:946 0:000 SetScreenResolution: 2560x1440 - not found!
7:118 0:000 SetScreenResolution: 1024x768 - already set
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakart BIOS yazılımı, kullanılan görüntü kablosu, monitör ve ekran kartı vbios bunlara göre çözünürlüğü otomatik yüksek tutar veya düşük tutar. Gayet normal.
Tam anlayamadım. Görsel paylaşır mısın? Ekran kartını doğru ve sorunsuz tanıttın mı?
Ayrıca uygun SMBIOS kullanıyor musun?
Son olarak hangi sürümü kullanıyorsun?
Görselleri yükledim. Birinde elma logosu büyük ve orantısız birinde ise istediğim şekilde. Ekran kartı doğru ve sorunsuz tanıtıldı.
SMBIOS iMacPro1,1(Bundan bahsediyorsunuz herhalde). Başka sitedeki imajla yaptım kurulumu. Çok rahat kuruldu. Hiç bir sıkıntı oluşmadı. Bugüne kadar kurduğum en kolay ve sıkıntısız hackintosh diyebilirim. Bu sıkıntının kullanım için hiç bir zararı yok ama beni rahatsız ediyor görsel olarak.
Catalina yüklü sistemde.
b78c69ed-da7e-4a2c-9a27-6df2d2fddb01.JPG

c2c2fae7-7e9e-4470-9e5e-0c87c69b403c.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart BIOS yazılımı, kullanılan görüntü kablosu, monitör ve ekran kartı vbios bunlara göre çözünürlüğü otomatik yüksek tutar veya düşük tutar. Gayet normal.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı