Clover botloader açmak için boot menu açılmıyor

Nick.bulamadim

Kilopat
Sony Vaio svf1532 notebok sahibiyim. Mavericks 10.9.2 sürümünü Recep abinin anlattığı şekilde sorunsuz kurdum. Fakat USB siz Hdd den boot etmek için dediği ayarı clover bootloaderdan yapmama rağmen laptop ta boot menüyü açamıyorum. Power tuşunu bastığım zaman direk Win 8.1 açılıyor. Clooverı seçmek için bir ekran gelmiyor. Yeni Vaio'larda boot menüsünü açmak için bir tuş yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Sony Vaio larda boot menusu DEL tusu olmasi lazim. Size birde sorum olacak Vaiolarin Bios'undan HDD ayari AHCI yapma secenegi yok onu nasil ayarladiniz?

DEL tuşunu denedim ama açılmadı birazdan tekrar denicem acaba win8 hızlı başlatını kapatmalımıyım ?

Evet rehberde AHCI ye almayı anlatırken bende AHCI yi bulamadım. Ama BİOS ta herhangi bi değişiklik yapmadan CLover Botloaader açıldı. Bizim BİOS lar biraz sınırlı zaten pek bi şeyi değiştiremiyoruz.

DEL tuşunu denedim ama açılmadı birazdan tekrar denicem acaba win8 hızlı başlatını kapatmalımıyım ?

Evet rehberde AHCI ye almayı anlatırken bende AHCI yi bulamadım. Ama BİOS ta herhangi bi değişiklik yapmadan CLover Botloaader açıldı. Bizim BİOS lar biraz sınırlı zaten pek bi şeyi değiştiremiyoruz.

Evet gercekten Vaiolar cok kapali sistemler bu acidan dolayi aldigima biraz pisman oldum F2-DEL-F12 tuslarindan biri Sony logosu gelmeden veya logo gelince basmis olmaniz gerekiyor.

Sony Vaio VPCF22KFX ucune ayni anda degil tek basmaniz lazim yani power'a basip acicaksiniz daha sonra arka arkaya bu uc tusun birine basip boot menusunu getireceksiniz hatirlamiyorum hangisi oldugunu.

Hepsine teker teker bastım açılırken ama yine win 8.1 açılıyor. Bir türlü giremiyorum loader ekranına. Başka bir şekilde yükleme imkanı var mı bu loaderı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı