CNC programlama ve operatörlüğü bölümü nasıldır?

halil3466

Decapat
Daha fazla  
Bu işi yapan, tanıdığı olan var mı? Bu bölüm Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde varmış. Okumayı düşünüyorum, tavsiyeleriniz nedir?

İyi para var CNC de üniversite hakkında bir bilgim yok.

Benim bildiğim genelde sanayide çalışan ve meslek liselerinde makine bölümünde okuyanların yaptığı bir iş CNC operatörlüğü bu yüzden üniversite bayağı saçma geldi onun yerine sanayide çırak olsan daha karlı çıkarsın.

Benim bildiğim genelde sanayide çalışan ve meslek liselerinde makine bölümünde okuyanların yaptığı bir iş CNC operatörlüğü bu yüzden üniversite bayağı saçma geldi onun yerine sanayide çırak olsan daha karlı çıkarsın.
2 sene önce açılmış ve derslerde fena değil staj ve uygulamalı eğitim muhabbetleri var. Osb ile birlikte eğitim veriliyormuş.

Hocam İmalat Mühendisliği okuyorum ve bize ders olarak CNC programlama da veriliyor. Bölümdeki hocaların anlattığına göre ve sektöre de bakacak olursak CNC operatörlüğünde ciddi bir para var. İş bulamamanız da sanayi bölgeleri için imkansız gibi bir şey. Diğer seçeneklerinizi bilmiyorum ama uygulamalıysa ve iyi öğretiyorlarsa öneririm.

2 yıllık zaten 2 senede sanayide işi öğrenmek var bir de üniversitede öğrenip üniversite hayatı yaşamak var.

Hocam İmalat Mühendisliği okuyorum ve bize ders olarak CNC programlama da veriliyor. Bölümdeki hocaların anlattığına göre ve sektöre de bakacak olursak CNC operatörlüğünde ciddi bir para var. İş bulamamanız da sanayi bölgeleri için imkansız gibi bir şey. Diğer seçeneklerinizi bilmiyorum ama uygulamalıysa ve iyi öğretiyorlarsa öneririm.
Üniversitesi sitesinde uygulamalı ders ve oranın osb işbirliğinde eğitim veriliyormuş. Konyayı osb olarak bilirsiniz iyi olduğunu şahsen buna güveniyorum.

Üniversitesi sitesinde uygulamalı ders ve oranın osb işbirliğinde eğitim veriliyormuş. Konyayı osb olarak bilirsiniz iyi olduğunu şahsen buna güveniyorum.
O zaman tercih edebilirsiniz. Eğer tercih ederseniz de bölümü ciddiye alıp CNC'nin her şeyini öğrenmeye çalışın. İyi öğrenirseniz aç kalma ihtimaliniz yok, üstüne çok iyi paralar da kazanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı