CoD: Warzone Görüntü Bozulması Sorunu

Rhulkinator

Kilopat
Daha fazla  
Oyunu ilk oynadığımdan beri görüntüde bazı bulanıklıklar vardı. NVIDIA denetim masasındaki oyunun "Doku Süzme - kalite" ayarını yüksek performans kullanıyorum ondandır diye düşünüp o şekilde oynuyordum. Bugün bir şey fark ettim, doku süzme kalite ayarını yüksek kaliteli ayarına alıp tekrar yüksek performansa çevirip oyuna girdiğimde görüntü cam gibi oluyor ama bir iki bina içine girip tekrar dışarı çıkınca görüntü tekrar bozuluyor. Binaların pencelerinde beyaz yansımalar ve bazı ağaçlarda hareketli yansımalar oluyor. (Aşağıda SS'de okla belirttiğim yerler) Tekrar NVIDIA'daki işlemi yapmam gerekiyor ama oyun sırasında bozuluyor. Sorun neden kaynaklanıyor anlamadım. Oyun HDD'ye kurulu onla ilgisi olabilir mi ya da ekran kartım arızalı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• rendersorunu.jpg
    rendersorunu.jpg
    257,9 KB · Görüntüleme: 310
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından kenar yumuşatmayı en yüksek ayara alıp
Nvidia Denetim masasından ayarları sıfırla sadece 'masaüstü renk ayarları' digital vibrance % 80 civarı ayarla renkler doygun olsun. Diğer nvidia ayaları çok saçmalıyor.
Birde baktığın yön haritanın en puslu olduğu yön güneş o tarafta olduğundan.
Genel olarak grafikleri biraz kötü gibi bi ayar yap ona alış daha da elleme ben çok denedim herşeyi denedim nereyse. Tamam bu kez oldu dediğim tüm ayarları yine değiştirdim, bi ayarda alışmak lazım onu anladım. Yayıncılar kenar yumuşatmayı en düşüğe alıyorlar 240 hz monitörleri oldğu için max FPS için ayarları düşürüyolar onuda denedim berbat ötesi her şey titriyor senin monitörün 144hz oldğu için sende düşük ayarlarda deneye bilirsin 144 FPS alman için ama FPS i en çok etkileyen ayar kenar yumuşatma diğerleri çok etkilemiyor benim monitörüm 75 hz olduğu için high ayarlarda 90- 100 fps bana yetiyor.

@Burakhan60 kenar yumuşatma son ayarda zaten hocam dediğin gibi diğer türlü herşey titriyor. Ayarlarımın hepsi yüksek değil zaten bir iki tanesi yüksek bende çok ayar denedim benim fps de 100'ü geçmiyor o yüzden fps yönünde fazla farketmiyor ayarlar. NVIDIA yönünden bi sorun var diye düşünüyorum zaten SS'de temsili tek o tarafta değil tüm yönlerde oluyor. Hareket edildiğinde yansıyor görüntü. Yarın detaylı SS'ler koyacağım daha iyi anlaşılması için teşekkürler ilgin için.
asdkjask.jpg

Burda daha net belli oluyor ağacın üst kısmı tam net görünüyorken ağacın orta kısmından aşağısı bulanık ve titriyor. Ağaçların bol olduğu geniş bi alandayken her yer titriyor ve göze çok takılıyor. Bu görseldeki ağacın dibine gittiğimde bulanık yerler düzeliyor. Sorun uzakta sanırım. Oyuna girdiğinde bozulması çok garip sürekli olan bir şey değil.
Up. HDD yavaş kalıyor olabilir mi fikri olan var mı?

Son düzenleme:
HDD den bende oynadım baya eski bi HDD ye kurmuştum oyunu fazla girmiyorum diye böyle dikkatimi çeken bi sorun olmadı sadece çok uzaktaki yüksek binalarda bozulma olduğunu farkettim ama senin fotoğrafta ki çok uzak değil şimdi oyuna girip test edeceğim. Sana tüm ayarlarımın SS atarım bi denersin.
asdadad.png

Aynı yere gidip SS aldım sendeki sorunu anladım ama tam olarak nedir bilmiyorum çözemediysen tüm ayarlarımı söylerim denersin.

Son düzenleme:
Valla dostum çözemedim ya sana zahmet boş bir vaktinde ayarları söyleyebilirsen çok sevinirim. Aynı yerden SS alıp attığın için ayrıca teşekkür ederim arkadaşlara anlatırken çok yardımcı olacak.

Ayarlarım bu şekilde kusura bakma unutmuşum geç oldu biraz ama inşallah sorun çözülür.

Dosya Ekleri

• Call of Duty  Modern Warfare 2019 Screenshot 2020.05.26 - 14.49.40.34.png
    Call of Duty Modern Warfare 2019 Screenshot 2020.05.26 - 14.49.40.34.png
    336,5 KB · Görüntüleme: 219
  • Call of Duty  Modern Warfare 2019 Screenshot 2020.05.26 - 14.49.48.16.png
    Call of Duty Modern Warfare 2019 Screenshot 2020.05.26 - 14.49.48.16.png
    520 KB · Görüntüleme: 236
  • Call of Duty  Modern Warfare 2019 Screenshot 2020.05.26 - 14.49.54.87.png
    Call of Duty Modern Warfare 2019 Screenshot 2020.05.26 - 14.49.54.87.png
    449,5 KB · Görüntüleme: 200
Valla çözemedim dostum ya SSD sipariş ettim onun gelmesini bekliyorum. HDD yavaş kalıyor sanırım başka her şeyi denedim nerdeyse. Teşekkürler SS'ler için. @Burakhan60
SSD'de sorunu çözmedi. Fikri olan var mı?
sorun3.jpg

Yardım edebilecek var mı? Sorunu özetlemek gerekirse; Uzaktaki ağaçlar yarım yükleniyor. Hareket halindeyken titriyor ve gözü rahatsız ediyor.
Denediklerim;
Ekran kartı driverını silip temiz kurulumla kurdum, çözülmedi.
Nvidia içindeki Doku süzme kalite ayarı gibi bütün ayarları tek tek denedim olmadı.
Hard diske yüklüydü, SSD satın alıp SSD'ye attım olmadı.
Oyundaki ayarlarında hemen hemen hepsini denedim olmadı.

Bu lanet sorunu nasıl çözebilirim fikri olan yok mu? 😥

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var. GTX1660 Ti ekran kartım. Oyun içi ayarların hepsini denedim olmadı render resolution 200 yapınca düzeliyor gibi onda da FPS 40'lara düşüyor. Gözlerim yoruluyor oyun oynarken kör edecek oyun beni: S.

Geri
Yukarı