CoD Warzone packet loss (paket kaybı) sorunu

DarkPassenger

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Bir haftaya yakın bu sorun ile uğraşıyorum.
Packet loss sorununu da bu oyunda öğrenmiş oldum.
Rainbow six, BF 4, BF 1, BF 5 okadar oyun oynadım böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Araştırmalarıma göre PUBG'de benzer sorunu yaşayanlar varmış.
Modem Firewall'ını kapatıp çözenler, FPS sabitleyerek çözenler var.
Hepsini denememe rağmen sorun devam ediyor. Bazıları modemi değiştirerek sorunu çözmüş.
Normalde test yaptığımda packet loss görülmüyor fakat oyunda sıkıntı yaşıyorum. Modemden kaynaklansa testlerde de çıkmaz mı? Bir VDSL modem 300 TL'den başlıyor boşuna para vermek istemiyorum.
Forumlarda ZyXEL VMG3312 kullanıp bu sorunu yaşanları gördüm bir yandan kafamı o kurcalıyor.🤔
Testlerin ve sorunun SS'ni aşağıda paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 3213asd.jpg
    3213asd.jpg
    274,8 KB · Görüntüleme: 109
  • 3213asdfa31.jpg
    3213asdfa31.jpg
    457,5 KB · Görüntüleme: 144
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 113
  • Adsız.png
    Adsız.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 116
  • 1231.jpg
    1231.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Yani şu an için herkes yaşıyor bu problemi. Gerçekten sağlayıcı ile mi alakalı yoksa serverlarla mı alakalı çözemedik benim bu kadar olmamasına rağmen bi anda 20-30'a çıkıyor ping hep sabit 50-55 arası ama packet loss oluyor 20-30 bunun çözümü modem olduğunu düşünmüyorum modemi daha yeni aldım zaten ben asus dsl n-16 var 1 ay oldu alalı. Türknet kullanıyorum ping düşük ama packet loss sıkıntısı oluyor. İnternet firmanla bir görüş belki onlar çözebilir. Yani ben öyle yaptım geri dönüş bekliyorum çözemezlerse firmamı değiştirebilirim.

Yani şu an için herkes yaşıyor bu problemi. Gerçekten sağlayıcı ile mi alakalı yoksa serverlarla mı alakalı çözemedik benim bu kadar olmamasına rağmen bi anda 20-30'a çıkıyor ping hep sabit 50-55 arası ama packet loss oluyor 20-30 bunun çözümü modem olduğunu düşünmüyorum modemi daha yeni aldım zaten ben asus dsl n-16 var 1 ay oldu alalı. Türknet kullanıyorum ping düşük ama packet loss sıkıntısı oluyor. İnternet firmanla bir görüş belki onlar çözebilir. Yani ben öyle yaptım geri dönüş bekliyorum çözemezlerse firmamı değiştirebilirim.
Aynı mahallede oturan kuzende aynı servera girdiğimizde onda olmuyor bende oluyor.

Evet değişik bir durum arkadaşım 10mbit hiz alıyo adamda packet loss yok ben 75mbit kullanıyorum %20 packet loss ile oynamaya çalışıyorum değişik. Türknet ile iletişime geçtim bakalım dönüş bekliyorum

Evet değişik bir durum arkadaşım 10mbit hiz alıyo adamda packet loss yok ben 75mbit kullanıyorum %20 packet loss ile oynamaya çalışıyorum değişik. Türknet ile iletişime geçtim bakalım dönüş bekliyorum
Benim internet sağlayıcım Vodafone olmadı bende bir arıza kaydı oluştururum.Bu sorunu yaşıyan bir kaç kişinin modemleriyle aynı modem bendeki modem ondan şüphelenmiştim.

Yani vodafone ile görüş. Şansını dene çünkü %20-30 packet loss bile dayanılmaz. Hatta %5'i 10 bile öyle. Belki bir çözüme kavuşur. Olmadı son çare internet sağlayıcı değiştirmek. Bazıları da fps sabitleyerek çözüyo ne alakaysa bilemiyorum. Bazıları vpn ile çözüyor ping biraz yüksek oluyo ama çözüyor packet lossu.

Yani vodafone ile görüş. Şansını dene çünkü %20-30 packet loss bile dayanılmaz. Hatta %5'i 10 bile öyle. Belki bir çözüme kavuşur. Olmadı son çare internet sağlayıcı değiştirmek. Bazıları da fps sabitleyerek çözüyo ne alakaysa bilemiyorum. Bazıları vpn ile çözüyor ping biraz yüksek oluyo ama çözüyor packet lossu.
Oyunda 80 kişi ve altı kalınca sıfırlanıyor hiç mantık yürütemiyorum 😆 İnternet sağlıyıcıda olsa testlerde ve diğer oyunlarda aynı sorun olmaz mı ?

Çok saçma ben de kaspersky vpn ile girdim. Packet loss 0 oluyo ping de 90-100-110-120 değişiyo. Yani neden bu packet loss inan anlayamadım. VPN ile bağlanınca bi anda 0'a düşüyo :D
Haste diye bir program var eğer duymadıysan onunla oynamayı dene. Ben kullanıyorum şu an ping de yapmıyor. 14 günlük deneme versiyonu var 0 packet loss sıkıntı yok. Sorun çözülene kadar böyle devam gözüküyor.

Son düzenleme:
Çok saçma ben de kaspersky vpn ile girdim. Packet loss 0 oluyo ping de 90-100-110-120 değişiyo. Yani neden bu packet loss inan anlayamadım. VPN ile bağlanınca bi anda 0'a düşüyo :D
Haste diye bir program var eğer duymadıysan onunla oynamayı dene. Ben kullanıyorum şu an ping de yapmıyor. 14 günlük deneme versiyonu var 0 packet loss sıkıntı yok. Sorun çözülene kadar böyle devam gözüküyor.
Ping sıkıntı bu sefer. Vodafone destek hattını aradım hızımı 16 mb indirdiler :) Sorun çözülmedi 😂

Hocam haste diye bir program var dediğim gibi yükle onu bak görüceksin. Ping sıkıntısı olmuyor onda pingin sabit. 50-60 arası yani önceden neyse pingin o oluyor değişmiyor. Bu arada packet loss internet hızıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum giden veriler bir yerde kayboluyor problem o internet hızı değil. 100mbit olan da yaşıyo bunu 10 mbit olan da :)

Geri
Yukarı