[Çözüldü) Niresh 10.9 Clover Bootloader Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Herkese Merhabalar;
Sistemime Mac Os X Mevericks işletim sistemini sorunsuz hiç bir hata almadan bütün parçalarıyla uyumlu bir şekilde Niresh 10.9 intel dmg dosyasıyla Usb'den boot ederek kurmuş sorunsuz çalıştırmış bulunmaktayım. Fakat şöyle bir problem yaşamaktayım bu sisteme 2. bir işletim sistemi olarak windows 7 kurmak istiyorum ( şuan 60 GB MAC OS X kurulu - 60GB'da boş alan bulunmakta 120GB SSD'mde ) Windows 7 Kurdukdan sonra hepinizin bildiği gibi dual boot etmesi için Clover.xx versiyonunu kurmamız gerekiyor dün gece itibariyle sayın. Recep beyin videosundaki dual boot sistemini boot aracını nasıl değiştirileceğini anlatıyordu bunu kelimesi harfine kadar uyguladım fakat boot etme yerıne geldiğinde yani Windowsumu Mac OS seçmek için karşımıza çıktıgında boot menüsü donuyor ve hiç bir işlem yapılmıyor tekrar restart açıp chamelon boot etmem gerekiyor o yüzden Clover'ı yeniden kurmak ve çift sistem çalıştırmak için boot ayarlarını detaylı yaptıracak ve bununla ilgili detaylı olarak yardım edebilecek bir arkadaşımız var mı acaba şuan çalışmaktayım akşam 8 gibi yardım edebilip ilgilenecek bir bilgili kişiye ihtiyacım bulunmakta,lütfen yardımlarınızı bekliyorum tekrardan hatırlatıyorum ki sistemim her donanımıyla sorunsuz çalışmakta.

Sistem Özellikleri:
Asus Z87 Plus anakart
Nvdia GT 760 2GB Ekran kartı
Realtek Ses Sürücülerini ve Lan ( Sorunsuz z87 üzerinden çalışmakta )
i7 4770 işlemci
8 GB Ram
1TB HDD
120GB SSD ( system )
Saygılarımla...

Akşam forumda olun, yardımcı oluruz.

Selam dostum, senin yaptığın işlemin bir benzerini ben yapmak istiyorum . Boş 500 gb diske Mavericks 10.9.4 forumdaki esaslara göre kurup ses, internet ve ekran kartlarını tanıttım. Office, photoshop - vb tüm programlarıda kurdum, süper şekilde çalıştı. Ancak bu 500 gb diski depolama için kullanmak istiyorum ve elimdeki 128 gb ssd yi ikiye bölüp 60 gb Win8.1 ve Mavericks olayına girmek istiyorum . Rehberler bölümündeki Üstat forumdaşların videolarında önce win8.1 üzerine maveric daha başarılı oluyor diye gördüm sana da aynısını tavsiye ederim. Bu bootloaderlar ( Clover - Chamelon ) Win8 ile daha iyi anlaşıyorlar gibi me geldi ne de olsa en son sürüm işletim sistemi uyumsuzluk olayını en aza indirmişlerdir, diye düşünüyorum iyi çalışmalar.

Sorun şu şekilde çözüldü;
1- Niresh 10.9'un otomatik kurduğu bootloader silindi.
2-EFI Mounter programı ile EFI mount edilip, boot dosyaları EFİ bölümüne kopyalandı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı