Çözünürlük Değişince Masaüstü Simgeleri Yer Değiştiriyor

Tenac-iousD

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Masaüstü ekran çözünürlüğüm 1920 x 1080. Steam'den herhangi bir oyunu açıyorum. Eğer oyunun çözünürlüğü, ekranınki ile aynı değilse, oyundan çıktıktan sonra baktığımda simgeler karmakarışık hale gelmiş oluyor. Mesela oyunu 1280 x 720'de oynuyorum. Çıktığımda simgeler değişiyor masaüstünde.

Eğer ki 1920 x 1080 açarsam oyunları, o zaman herhangi bir sorun olmuyor simgelerin yerlerinde. Her seferinde yer ayarlamaktan bıktım, böyle olduğu için de bıraktım artık ellemiyorum, nereye giderse orada kalıyor, artık çok kötü bir düzen halini aldı. Hoşuma gitmiyor. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı dertten muzdaribiz kardeşim. Yok mu yardım edecek biri? Simgeleri kafama göre düzenliyorum ama 1280x720 bir oyuna girince herşey gidiyor alfabetik sıraya.

025.png

Yaşadığınız sorun gayet normal. Görsele göre hesap edin. 1080'de sol sırayı tek sıra halinde dolduracak kadar simgeniz var diyelim. 720'nin sol sırasına sığmayacak onlar. Doğal olarak sığmayanlar sonraki sırayı işgal edecek.

Düzenleme: Çözüm olarak oyunu Pencereli modda açabilirsiniz. Bu şekilde masaüstü çözünürlüğü siz oyuna girdiğinizde değişmeyecek, simgeler de dağılmayacaktır. Çerçevesiz Tam Ekran modu da belki çözüm olabilir, denemedim emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı