Çözüm Combo Anakartlarda Belleklere Overclock'dan Sonra Mavi Ekran Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün başıma böyle bir olay geldi, çözümü için epey uğraştım. Hem DDR2, hem DDR3 (Combo) olan bir anakarta sahibim. Belleklerim 1066 Mhz hızında çalışıyordu ve ben bunları 1333 Mhz'e çıkardım. Başlarda sorun yoktu ama yaklaşık 3 gün sonra mavi ekran aldım. Sonra bilgisayar açılıyordu 3 sn sonra kilitleniyordu masaüstünde vs. sorunlar. Sonra anakartın Jumper'ı ile resetledim, Bios pilini söktüm ama nafile çözüm olmadı. Format atmaya çalıştım onda da Recovery başlıklı hata verdi. Ve son olarak tüm parçaları söktüm tekrar taktım, yine düzelmedi. Sonra tüm bellekleri söktüm bir tane DDR2 bellek taktım, sistemi onunla çalıştırdım. Sıkıntısız çalıştı. Tek modül DDR3 ram ile çalıştırdım, yine sıkıntı olmadı. Bellekleri değiştirdim, yine sıkıntı çıkarmadı. Slot değiştirdim ne olur ne olmaz diye, yine açıldı. En sonunda tekrar iki DDR3 belleklerimide taktım ve sorunsuz açıldı.
Sonuç: Anakartı Jumper ile sıfırlamama rağmen eski ramleri unutmadı. DDR2'leri taktığım için eski OC ayarlarımı unuttu. Ve sistemim açıldı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı