Comet Lake laptop için OpenCore kurulumu nasıl yapılır?

Dosya Ekleri

• 17032791305245814785101525047925.jpg
    17032791305245814785101525047925.jpg
    98,9 KB · Görüntüleme: 22
Klasör yapısı ekteki gibi. EFI klasörünü verdiğiniz linkteki OpenCore'dan aldım. İçerisindeki OC klasörüne uygun commet Lake Config dosyasını yapıştırdım. Config olarak ismini değiştirdim. Haricinde bir şey yapmadım. Yanlışım var mı?

Bende Hackintosh konularında yeni sayılırım aynı yaşadığım sorunlarla ilgili çözümler yazıyorum bildiğim kadarıyla fakat burada pek bir şey yapamayacağım ama tavsiyem şu ben Acer Aspire E1 572g laptopum vardı kurulumu hazır bir EFI ile yapmıştım laptop marka modelini aratıp hazır EFI bulup onunla kurarsan sorunsuz kurarsın.

Ekteki seçenekler çıkıyor.

Laptop marka modelinizide eklerseniz hazır EFI dosyalarına bakabiliriz.

Son düzenleme:
Bende Hackintosh konularında yeni sayılırım aynı yaşadığım sorunlarla ilgili çözümler yazıyorum bildiğim kadarıyla fakat burada pek bir şey yapamayacağım ama tavsiyem şu ben Acer Aspire E1 572g laptopum vardı kurulumu hazır bir EFI ile yapmıştım laptop marka modelini aratıp hazır EFI bulup onunla kurarsan sorunsuz kurarsın.

Laptop marka modelinizide eklerseniz hazır EFI dosyalarına bakabiliriz.

Monster Tulpar T5 V19.2 laptop modelim

Bu konuya baktım GitHub'da anlattığı konuda 10. Nesil işlemcilere destek olmadığı söyleniyor. Kirainmore uygulaması ile EFI bulmayı denedim cihaz modelim orada çıkmıyor. GK5MR0V için bulamadım.

Big Sur ve Monterey'de başarılı kurulum yapanlar var ama Ventura ve Sonoma için hiç görmedim gene de bakalım şu kirainmore denen şeye bakacağım bir

Bu konuya baktım github da anlattığı konuda 10. Nesil işlemcilere destek olmadığı söyleniyor. Kirainmore uygulaması ile efi bulmayı denedim cihaz modelim orda çıkmıyor. GK5MR0V için bulamadım.
Bu rehberi izleyerek kurmayı dene donanım değişikliklerini kafaya takma kurulumu yap verilen dosya içinde .msi şeklinde olması lazım bir dosya var Windows üzerinden yapacaklar için

Bu konuya baktım GitHub'da anlattığı konuda 10. Nesil işlemcilere destek olmadığı söyleniyor. Kirainmore uygulaması ile EFI bulmayı denedim cihaz modelim orada çıkmıyor. GK5MR0V için bulamadım.

---

Dosya Ekleri

• IMG_20231223_011606.jpg
    IMG_20231223_011606.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Big Sur ve Monterey'de başarılı kurulum yapanlar var ama Ventura ve Sonoma için hiç görmedim gene de bakalım şu kirainmore denen şeye bakacağım bir.

Bu rehberi izleyerek kurmayı dene donanım değişikliklerini kafaya takma kurulumu yap verilen dosya içinde. MSI şeklinde olması lazım bir dosya var Windows üzerinden yapacaklar için.

---

Benim amacım şu an için Xcode ile iOS uygulama derlemek macOS sürümü fark etmez. O sürümlere ait kurulum videosu vs varsa alabilirim.

Bahsettiğiniz. MSI uygulamasını kurdum. Amacı cihaza özel EFI bulundurması sanırım uygulamada benim cihazımı bulamadım. Rastgele bir 10. nesil GK5 seçerek devam etmeyi yarın deneyeceğim. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Yarın deneyip haberdar edeceğim hocam.

Geri
Yukarı