Commader Core XT standart 5V ARGB ile bağlamak mümkün mü?

kyosphere

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Corsair commader Core XT ürününü standart 5V ARGB ile anakarta bağlayıp Armoury Crate üzerinden kontrol edebiliyor muyum?

Merhaba, şu tarz bir çevirici ile bağlayabilirsin hocam.
Bu kablodan var bende. Ama merak ettiğim olay şu; benim sistemim asus ve corsair tabanlı. Kasam corsair 3000D. Şimdi bu node core'u falan çoğaltıcı olarak kullanmak istiyorum. Mesela atıyorum 6 tane corsair fanı commander core xt'ye bağladım diyelim. Onun farkettiyseniz bir tane rgb çıkışı var. O çıkışa da linkteki bahsettiğiniz üründen alsam, commander core'u sadece çoklayıcı olarak kullanabilir miyim? Icue biliyorsunuz hiç güzel bir uygulama değil. Ayrıca Armory Crate'te de çok güzel kendi efektlerim var. Yani bahsettiğim olay commander core'u normal basit argb çoklayıcı görevi gördürmek. Bu mümkün mü?

Sen tam tersini yapmak istiyormuşsun, Armoury'den bahsettiğini yeni gördüm hocam.
Commander Core XT sanırım anakart usb bağlantısı ile çalışıyor. O iş biraz sıkıntılı.
Zaten sadece çoklayıcı olarak kullanmak için Commander Core XT biraz lükse kaçar.
Tavsiyem güzel bir fiyata onu satıp kaliteli bir ARGB hub alman olur.
Mesela şu ürünü beni yeni satın aldım. Fanları ve ARGB ürünleri bağlayıp ister kendi kumandasından istersen de anakart 3 pin girişi ile Armoury'den kontrol edebilirsin.

Anladım hocam fakat; bu sefer de corsair fanlarımı onunla kontrol edemeyeceğim 😄 Yani aslında daha önce corsair ürünleri kullandıysanız bilirsiniz bu corsair rgb fanların kendine has rainbow efekti var. Bi fanın rgbsi rainbowu tamamlıyor diğeri devam ettiriyor. Bu şekilde tam senkronize şekilde rainbow efekti çıkıyor ortaya. Benim yapmak istediğim sıvı soğutma fanları + sıvı soğutma pompası + kasa fanları tam o rainbow efektinde kullanmak. Sırf şunun için commander core xt'ye harcama yapmak inanın benim için hiç önemli değil. Şu bahsettiğim olayı elinde imkanı olan başka birisi varsa benim için deneyebilirse çok memnun olurum.

Bahsettiğiniz şeyi anladım hocam :) Ben de Phanteks NV7 kasa kullanıyorum. Kasanın kendi 2 adet ARGB şeridi var ve sadece kendi hub'ı ile birbirini devam ettiriyorlar.
Hep Lian Li, Corsair, Phanteks gibi büyük firmaların saçma port sevdası.
Commander Core XT ile o güzel devamlı efektin olma sebebi fan üzerindeki her bir ledin tek tek kontrol edilebilmesi. Anakart üzerinden bağlanan 3 pin ürünlerde o olay olmuyor maalesef.
En mantıklısı kullandığınız AIO'ya kasanızla uyumlu aynı Corsair fandan alıp onu da Commander Core XT'ye bağlamak sanırım.

Ben de o sorunu commander xt'yi anakartın standart 5v 3pin bağlamakta bulmuştum ama şuan için pek mümkün görünmüyor sanırım. 😄 Yardımcı olmak istediğiniz için ve vakit ayırdığınız için size çok teşekkür ederim. 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı