Cooler Master Blizzard T2 Mini İnceleme

Bugün sizlerle birlikte Cooler Master'ın ufak ve bir o kadarda etkili olan Blizzard T2 Mini modeli soğutucusunun FX-6100'ü 4.00 Ghz hızında ne kadar zapt edebildiğine bakacağız.
İlk olarak soğutucu hakkında şunları söyleyebilirim, küçük, sessiz, ucuz. Bu özelliklerinin yanı sıra Cooler Master bu üründe kaliteden taviz vermemiş. Montajı yaptıktan sonra resim çekmek aklıma geldi bu yüzden kutu açılımı esnasında ve ürün takılmadan önce fotoğraf çekemedim, ancak soğutucuyu yakından görmek isteyen, Technopat'ın bir çok incelemesinde görebilir.
Gelelim FX-6100 işlemciyi 4.00 Ghz hızında voltaj vermeden hangi sıcaklıklarda tutuyor.
Ekran Görüntüsü (3).png

Boşta 22 ile 30 arasında sıcaklıklar değişiyor.
Ekran Görüntüsü (4).png

P95 testinde yaklaşık 20 dakika içerisinde 66 dereceye kadar çıkıyor. Overclock öncesi ise 1 saat boyunca yaptığım testte maksimum bu kadar ısınıyordu.
Ekran Görüntüsü (2).png

Ve son olarak 1 saatte en fazla 68 dereceye kadar çıkıyor.

Gelelim ürün hakkındaki yorumlarıma, ilk olarak ürünün bence en önemli özelliği kesinlikle sessiz olması ve boştayken de, %100 yük altındayken de herhangi bir ses değişimi olmuyor. Nedeni ise sizinde dikkat edeceğiniz gibi fanın dönüş hızında bir değişiklik olmaması. Bu bana baya ilginç çünkü işlemci yük altına da girse fan gene aynı hızda dönüyor.
Bir diğer özelliği ise ufak olması ve bu sayede ufak kasalara da rahatlıkla sığması. (12 CM yüksekliği var)
Benim almamdaki asıl neden ise gerçekten çok ucuz olması, 46 TL civarında bu kadar kaliteli ve sessiz soğutması pek rastlanacak bir özellik değil.
Kötü yanlarına gelecek olursak elbette malzeme kalitesi ilk sırada yer alabilir, çünkü soğutma yapraklarına biraz parmağınızla bastırsanız ince olduklarında hemen eğiliyorlar, yani çok fazla ellememeniz gerekiyor.
Bunun dışında bu fiyattaki bir ürüne soğutmasının yetersiz olduğu söylenemez.
Eğer ufak bir sistem topluyorsanız ve O.C'ye meraklı değilseniz hemen hemen her kullanıcının tercih edebileceği bir soğutucu.

Kasa içindeki duruşu hakkında fikir verebilir. Maalesef 1 tane resim var. Arkadaşlar fanına dikkat edin benim elimi kesti. Bide dark sendeki ses yapıyor mu?
IMG_0101 (1632 x 1224).jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı