Cooler Master H500 güç kaynağı ses yapıyor

Benian

Femtopat
Yer
Varna, Bulgaristan
Daha fazla  
2021 yılından beri 6 ayda 1 bakım yaptırdığım sistemimin güç kaynağı son 3 ayda bana fan dönme sesi (tıkır tıkır), yoğun güç altında masayı hafif titretme ve fan dönme cızırtı sesini duyurmasıyla sistemde sorun yaratmaya başladı. 3 aydan beri dönem dönem drop yiyorum. Edge açtığımda bile PSU takır takır dönüyor. Ve OCCT, Benchmark, Memtest86 ve disk testlerinde bir problem gözükmüyor.

PSU kasaya demirle birleşik olduğu için tamirciler kabul etmiyor, servis ise yardımcı olmadı. Ankara'da götürebileceğim bir yer veya duruma çözümü olan varsa çok sevinirim.

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı: ASUS Dual 2070 Super
Anakart: ASUS B450M Dragon DDR4
HDD: 1TB WD Purple HDD
SSD: Adata Aswordfish 500GB SSD 1800/1200 MB/s
RAM: 8 GB XPG DDR4 3000MHz Adata 2x8
Kasa: Cooler Master H500 750W

Ek olarak donanımsal olarak diğer parçalarda sorun gözükmüyor, her driver güncel. Cızırtı sesi kablodan değil fandan geliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_2503.jpeg
    IMG_2503.jpeg
    160,8 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_2499.jpeg
    IMG_2499.jpeg
    163,6 KB · Görüntüleme: 15
2021 yılından beri 6 ayda 1 bakım yaptırdığım sistemimin güç kaynağı son 3 ayda bana fan dönme sesi (tıkır tıkır), yoğun güç altında masayı hafif titretme ve fan dönme cızırtı sesini duyurmasıyla sistemde sorun yaratmaya başladı. 3 aydan beri dönem dönem drop yiyorum. Edge açtığımda bile PSU takır takır dönüyor. Ve OCCT, Benchmark, Memtest86 ve disk testlerinde bir problem gözükmüyor.

PSU kasaya demirle birleşik olduğu için tamirciler kabul etmiyor, servis ise yardımcı olmadı. Ankara'da götürebileceğim bir yer veya duruma çözümü olan varsa çok sevinirim.

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı: ASUS Dual 2070 Super
Anakart: ASUS B450M Dragon DDR4
HDD: 1TB WD Purple HDD
SSD: Adata Aswordfish 500GB SSD 1800/1200 MB/s
RAM: 8 GB XPG DDR4 3000MHz Adata 2x8
Kasa: Cooler Master H500 750W

Ek olarak donanımsal olarak diğer parçalarda sorun gözükmüyor, her driver güncel. Cızırtı sesi kablodan değil fandan geliyor.
Yüke bindiğinde ses artıyor mu?

Netten baktığım kadarıyla coil whine var ama sorunun bu kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü coil whine sesi maksimum 10 saniye sürüyor. Benimki daha çok sık ve traktör gibi :D

Yok 10 saniye sürmez. Bende CX550F var Corsair aldığım ilk günden beri coil whine var. Uygulama açarken sistem daha çok güç çektiği için size öyle geliyordur. Ses sorun değilse kullanmaya devam edin.

Geri
Yukarı