Cooler master hyper t4

• Konuyu başlatan Mert Özdemir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B
M

Mert Özdemir

Ziyaretçi
Selam arkadaşlar. Ben sistem topladım ama daha kasa aldım. PSU falan değiştirdim. Ben bu parçaları yeni kasa alıp mı koysam yoksa bende olan kasa ile devam mı etsem ? İşlemci soğutucusu oalrak bunu alacağım, kasanın ön tarafına üfleyecek VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - HYPER T4 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1

Bu soğutucuya da yan kapaktan takviye 1 fan koyacağım. Benim kasa ;
dsc0570s.jpg

Sizce TX Super Sonic Midi Tower Kasa - Gold.com.tr bunu mu alsam, yandan 2 fan koyup 2, fan ne işe yarar bilmem ama ? Yoksa kendi kasam ile mi devam etsem ? Kendi kasamda da önden giriş var ama fan takmadım. Takacağım kırmızı ledli güzel bir fan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha anlaşılabilir yazsan inan senin için daha faydalı olacak.

Kasam Midtower, yeterince büyük ve yeterli sayıda fan girişi var diyorsanız değiştirmenize gerek yok.
Ki gördüğüm kadarıyla oldukça yetersiz bir kasa. Değiştirmenizi ve iyi bir Midtower kasa almanızı öneririm.

Soğutucu seçiminiz güzel, yeni bir kasa alırsanız egzoz fanının haricinde öne 2 adet, üste 1-2 adet 12 cm fan koymanız yeterli olacaktır.

Keşke ekran klavyesi kullansaydın noktalama işaretleri için. Soruna gelecek olursak bence yeni kasa almalısın. Pek oyuncu kasasına benzemiyor. İlaveten sistem özelliklerini bizle paylaşırsan daha iyi yardımcı oluruz.

Parçalar üst düzey değil. Pentium g2020 msı h61 anakart 7750 ekran kartı. Dark orion isimli bir kasa gördüm Gold'da şimdi. 2 üst fan boşluğu vardı 2 yan 1 arka , 1 veya 2 ön fan vardı herhalde. Soğutucu ile overclock yapılır mı ?

Bu arada Pentium'a değil tabii ki 1155 i5K serisi ile değiştireceğim. AMD sistemim var oyun için para biriktirdim bir de takılmak için PC toplayacağım. 7750, 107 ekrana sorun çıkartmaz değil mi ?

7750 hiç bir sorun çıkarmaz. Arkadaş 9400gt'yi 107 ekranda kullanıyordu o bile kaldırıyordu ama çok ısınıyordu tabi :) Eğer sistemi yenilemeyi düşünüyorsan yeni bir kasa almanı öneririm.

Mobilden yazdığım için cevap yolladım gelmedi sanırım. Ben dark king isimli kasayı alacağım. Bir de bu işlemci soğutucusuna ek fan takabiliyor muyuz ? Arkasına yanına falan venom voodoo gibi. Bir de son olarak bu soğutucuyu istediğim yere kurabiliyor muyum ?

Venom voood'da 2 tane fabrika çıkışlı fan var yanılmıyorsam. Şayet şöyle bir şey olursa olabilir. Diğer tarafına da sen pervane geçirirsin. Ama her işlemci soğutucusuna oluyor mu bilmiyorum

main.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı