Cooler Master RC-338 Fason Üretim mi?

ProBurak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu ana kadar kasa ile ilgili 7 yıldır hiçbir sorunum yoktu. İyi bir kasa mı diye araştırırken gördüğüm yorumlar karşısında şok oldum. Kasanın Çin'de yapıldığını, Cooler Master sitesinde gözükmediğini, kasanın sadece Türkiye'de olduğunu yazmışlardı. Hatta bunu bildirmişler ve Cooler Master böyle bir kasalarının olmadığını söylemiş. Sizce ne yapmalıyım? Ayrıca kasadaki güç kaynağını UPS ile birlikte kullanıyorum. UPS bu güç kaynağının verebileceği hasarları korur mu? Güç kaynağını değiştirmeli miyim? Lütfen yardım edin.

Ayrıca Cooler Master logosu tam ortada değil, biraz sol tarafta. PSU 460W fakat +12V kanalından 240W veriyor. Ne yapabilirim? @Cooler Master Türkiye @Yusuf Ensar Ertan

Son düzenleme:
7 yıldır bir şey olmuyorsa, birkaç yorum okudunuz diye elinizdeki ürün değersizleşmez ya da kötüleşmez korkmayın. Ancak sistem ömrünü yitireli çok olmuş. Gittiği yere kadar kullanırsınız, imkan olunca da yeni sistem toplarsınız. PSU konusuna gelince, yani verimlilik konusuyla hiç alakası yok. Standart eski PSU'lardan biri belli ki. İşinizi görüyorsa problem yok. Ancak yeni sistem toplayacağınız zaman mutlaka değişmeniz gerekecek. 460W yazmasına kanmamak gerek, 240W sağladığını belirtmişsiniz.

Ben zaten 1 yıla sistem toplayacaktım ve güç kaynağını kesin değiştirecektim. Fakat Cooler Master diye normal kasalardan daha fazla değer verdiğim bir kasanın fason üretim olduğunu duyunca üzüldüm açıkçası. Hatta yeni sistemi bu kasayla toplamayı düşünüyordum ama fason üretimse kasayı da değiştireceğiz galiba.

Kasadan memnunsanız ve yeterli büyüklükteyse değiştirmek zorunda değilsiniz. Siz bilirsiniz tabii, tamamen kişisel bir tercih.

Güç kaynağı üstte olduğu için, USB 3.0 olmadığı için, kablolaması yetersiz olduğu için büyük ihtimalle değiştiririm. Zamanı gelince bakacağız artık :). Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı