Cooler Master Seidon 120V Vs. Hyper 212 EVO

Çok kafam karıştı . Aynı fiyata su soğutma daha iyi olmazmı? Daha az yer kaplıyor ama soğutmasını bilmiyorum. Su soğutma modeli Seidon 120v.

212 Evo kullandım 2 yıl maşallah kullandığım en iyi hava soğutucuydu. 6600K da O.C yaparken hiçbir sorun yaşatmadı. Tavsiye ederim.

Ama son sistemimi toplarken bende sıvı soğutma aldım, Corsair H45 kullanıyorum çok memnunum.

212 Evo kullandım 2 yıl maşallah kullandığım en iyi hava soğutucuydu. 6600K da O.C yaparken hiçbir sorun yaşatmadı. Tavsiye ederim.

Ama son sistemimi toplarken bende sıvı soğutma aldım, Corsair H45 kullanıyorum çok memnunum.

Bildiğim kadarıyla hava ve sıvı düşük ısıda hemen hemen aynı fakat OC konusunda sıvı soğutma daha farklılık gösteriyor. Bende iptal ettim evoyu ve sedion aldım. Performans olarak çok fark olacağını sanmıyorum. Ryzen için aparatınıda itopyadan aldım.

Öncelikle hayırlı olsun. Yük altında değilken sıcaklık değerleri aynı sayılır. Oyun oynarken 5-10 derece arası faklar olabiliyor. Tabi ki sıvı soğutma daha iyi ama yapacağınız O.C ile alakalı bir konu sonuç olarak hava soğutmanın güç tasarrufunu, sıvı soğutmanın daha iyi soğutmasını düşünerek hangisine ihtiyaç daha fazla ise ona göre hareket etmek lazım.

Öncelikle hayırlı olsun. Yük altında değilken sıcaklık değerleri aynı sayılır. Oyun oynarken 5-10 derece arası faklar olabiliyor. Tabi ki sıvı soğutma daha iyi ama yapacağınız O.C ile alakalı bir konu sonuç olarak hava soğutmanın güç tasarrufunu, sıvı soğutmanın daha iyi soğutmasını düşünerek hangisine ihtiyaç daha fazla ise ona göre hareket etmek lazım.

Hava yeterli ama sıvının az yer kaplaması ve biraz şeklinden dolayı alacağım. Teşekkürler bu arada.

Rica ederim, benim düşüncem fiyatları yakınsa sıvı soğutma alınabilir. Şuan Corsair H45 'in fiyatı 250-270 civarı ve gayet mantıklı. Aynı fiyat düzeyinde CM Seidon 20v var oda alınabilir. Ben kasa ile aynı marka olsun diye Corsair tercih ettim. Soğutucuyu kullanmaya başladığınız zaman yorumlarını bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı