Core 2 Duo E6300 Sıcaklıklar Farklı ?

Batuhan Karsan

Hectopat

Gördüğünüz üzere iki programda da sıcaklıkları farklı gösteriyor. E6300 ün OC potansiyelinin yüksek olduğunu okumuştum fakat sıcaklıkların her iki programda da farklı olması benim kafamı karıştırdı. F2 biosundan F3'e geçenlerin gösterdiği sıcaklıkların artıp fanın daha hızlı döndüğünü duymuştum. Ama yinede danışmak istedim. Bios güncellemesine hiç bulaşmak istemiyorum. Bizim burada elektriğin ne zaman gideceği belli olmaz. Service pack yüklerken bir keresinde gitmişti. Chipsetleri driverpack solution crackli versiyonu ile kuruldu. Chipsetleri yanlış yüklemiş olabilir mi, olursa da napacağım. Bios'u daha dün sıfırladım. Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar kaç aydır olan bir sıkıntı kudurttu beni.

Sistemim :

• Intel Core 2 Duo e6300 (Xigmatek Apache fanlı)
  • Powercolor 2 GB HD 5670
  • Gigabyte GA-945-S3 (Revizyon 1)
  • 2 GB DDR2 667 Mhz tek kanal bellek
  • Xilence Redwing 500W PSU
  • Windows 7 Ultimate 32 Bit.

Çekirdek sıcaklığı ile işlemci sıcaklığı farklı şeylerdir. BIOS güncellemesi Service Pack gibi yarım saat sürmez. 2 dakika sürer. Ayrıca elektrikler gitse dahi yedek BIOS devreye girer..

Gigabyte BIOS Güncelleme - Technopat

Bilmiyorum abi yedek BIOS derken Dual BIOS bu işe mi yarıyor ? İşlemcide bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum zaten çok iyi bir işlemci değil ama bütün Core 2 Duo'lar 5'ten fazla puan verirken benimki 4.8 puan veriyor. Acemiyiz şimdi iyicene göçertmeyelim PC'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi bakkal seni korkuttu ? Nasıl göçertebilirsin ki. Elektronik alet bu. Ayrıca Burak abi demiş, BIOS güncellerken elektrikler kesilirse yedek BIOS devreye girer diye. Sonra yedek BIOS, birincil BIOS'u eski haline çevirir.

Hangi bakkal seni korkuttu ? Nasıl göçertebilirsin ki. Elektronik alet bu. Ayrıca Burak abi demiş, BIOS güncellerken elektrikler kesilirse yedek BIOS devreye girer diye. Sonra yedek BIOS, birincil BIOS'u eski haline çevirir.

Biraz internette araştırmıştım daha önceden. BIOS giderse anakart da gidiyor. Bilemiyorum abi.

Evin elektriğinie gerçekten güvenemiyorsan bir UPS bulabilirsin.

Ancak bu sıcaklıklar bana normal gelmiyor. İşlemcinin termal macununu yenilemeyi dene.

Peki hangi sıcaklıkta olmalı sence abi ? Xigmatek Apache fanı takarken içinden 1 seferlik çıkmıştı macunda vatanda adamlar sürmüştü.UPS bulabilirsin diyorsunda parça aldım param falan kalmadı.

Çift BIOS olduğu için senin anakartında sorun olmaz. Recep'in videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki bu recovery BIOS'umun sağlam olup olmadığını kontrol edebilir miyim ? Biliyorum çok fazla abartıyorum ama elimde kalsa çok rahat 1 sene bilgisayarsız kalacağım param yok ailemde alacak durumda değil. Lütfen beni anlayın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı