E6300 Core 2 Duo Upgrade

Değer mi ?

• Değmez.!

Oy: 1 16,7%
  • İdare Edersin. Devam Et.

Oy: 3 50,0%
  • Hiç uğraşma

Oy: 3 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    6
  • Anket kapandı .
Merhaba, zaman ayırıp cevap yazdığın için saol. İşlemci kısmı kolay derken default ayarlarda çalıştırır ama overclock ta çalıştırmaz mı?
95W TDP değerri iyi bir soğutucu ile aşağıya çekilebilir mi bilmiyorum.
Ekran kartı PCI 2.0 güncel oyunları açabilen ( ultra olmasına gerek yok) bir marka/model lazım.

Q6600 listede yokmuş zaten. q8400 ve üzerine yoğunlaşmak lazım.

İşlemci kısmı kolay derken listesi var, listeden istediğini seçersin anlamında söylemiştim.

TDP değerini sağlayabilen bir cpu soğutucun varsa sıkıntı yok, OC yapacaksan daha da iyisini almak doğal olarak daha iyi olacaktır. CPU soğutucu firma sitelerinde hangi tip işlemci ve TDP değeri için uygun olduğu belirtiliyor.(hepsini bilmem birkaçına baktım vardı)

TDP, her an CPU'nun verdiği ısı değil, yüklendiği durumda yayacağı ısı, ek bilgi.

Bu arada mevcut işlemcinle de OC denenebilir, anakartın, RAM'in, PSU'n ve soğutucun sıkıntılı değilse. İnternette bulabilirsin bilgileri.

Toparlarsak; yeni işlemci (q8400) sana 30W daha fazla enerji yükü getirir. OC yapacaksan daha fazla.
Ekran kartları için de aynı durum geçerli olabilir. Mesela 750 GT TI çalışsa dahi (sanmıyorum), 30W daha ister. Sonuç PSU yetersiz kalabilir.

teşekkür ederim.
Hiçbirşey anlamadım desem yeri.
Q8300 ile bir ekran kartı ve psu ile eurotruck veya simulator oyunlarını ayrıca fifa 15 i multiplayer dahil oynayabilirmiyim acaba?

HD7770 200 TL
q8300 115 TL
PSU 50-80 TL arası 500W

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı