Core 2 Duo Sistem Skylake Upgrade Yapmak

soulmy

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Fen ve Teknoloji Öğretmeni
Arkadaşlar merhaba. Core 2 Duo işlemcili sistemime köklü bir güncelleme yapacağım. Şöyle bir sistem topladım. Sizce nasıl olmuş?
  • Anakart: ASUS H170 PRO Gaming Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133 MHz USB 3.1 HDMI&DVI
  • İşlemci: Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek 14nm
  • RAM: Kingston DDR4 16 GB (2x8) HyperX Fury Black 2133 MHz (HX421C14FBK2/16)
  • Güç kaynağı: COOLER MASTER G650M 80PLUS 650W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
Kasa konusunda bir karara varamadım henüz.

Bunlar dışında ASUS 7850 2 GB ekran kartı ve 120 GB Samsung SSD var. Ekran kartı bu sisteme yakışmıyor tabii ki, onu da değiştireceğim ama şimdi değil. Alacağım ekran kartı yine fiyat/performans sınıfında bir şey olacak.

Bir de RAM'ler, aslında 8 GB yetecektir ama almışken 16 alayım istedim. Uzun süre kafam rahat olsun istiyorum.

PC ağırlık olarak oyun oynama amaçlı kullanılacak. Overclock falan asla düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı Msi B150M Pro-VDH işlemciyide i5 6402P yapsanda şimdikinden çok fazla kaybın olmaz. Fiyat performansta önceliğin darboğaz yapmayacak en hesaplı işlemci ve o işlemciye yeterli seviyede hesaplı anakart olmalıdır. Bu sayede almayı düşündüğün ekran kartı yerine üzerine 400 küsür TL ekleyerek belkide daha üst modeli alacaksın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı