Core 2 Quad Q9650 GTX970 Rog'a Darboğaz Eder Mi?

Öyle düşündüğün gibi olsaydı neden herkes yeni sistemine işlemci alıyor? İşlemcinin oyunlara tabiki etkisi var. Pentium ile BF açan olabilir fakat hangi ekran çözünürlüğünde hangi ayarda? Sen o ekran kartını yonga setinden dolayı görüntü alamama problemleri yaşayabilirsin, açsan dahi yonga setinden dolayı daha düşük performans alacaksın. O yüzden sistemini tamamen yenilemen şart.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

peki ben kasmadan gta 5 ve battlefield 4 nasıl oynuyorum bana izah edermisin apos36 q9650 işlemci var ve bu işlemci zamanında i7 ye bin basıyordu ilk nesillerine sonra quad işlemcileri i7 ler i5 ler satılmıyor diye üretimden kaldırdılar ve quad işlemci oyun işlemcisidir bunuda karıştırma.
v1 pci-e slotu dahil 4 gb 256 bite kadar dar boğaz yapmıcak şekilde destekler ama nasıl destekler onuda izah edeyim işlemcin q9650 12 mb cache ise destekler.

bende intel core 2 q9650 (4cpu) 3.0 ghz 12 mb cache
8 gb ram ( 2x 4 gb ddr3 1333 mhz kingston )
600 w zalman power suply
1gb 256 bit gt9800 ddr3 ekran kartı
250 gb kingston ssd
500 gb hdd
gtx970 4 gb 256 bit'lik ekran kartı taktığımda da 60 la 100 fps arası alıyorum nasıl oalcak şimdi

@Tuna Yücer farketmez arkadaşım birşey soracak olsam sorarım zaten de sormuştum ve pek olumlu yanıt alamadım deneyerek öğrendim ve öğrenmek istiyenler için cevap verdim 2 yıllık konu üzerinden diyorsun ozaman bilinçsiz kimse konuya cevap vermesin deneyip gören söylesin intel core 2 q9650 şuanda 300+ dolar kimse kafasına göre cevap vermesin burada ve çoğu intel i3 ve i5 den de kat kat iyi (12mb cache )ile...
Bu arada Bilgisayar Teknisyeniyim senin mesleğinide öğrene bilirsem iyi olur.

Ben daha 14 yaşındayım. Senin düşüncelerine katılıyorum Core 2 Quad işlemciler hala güçlü zaten aktif olarak ben de Core 2 Quad kullanıyorum ama bu senin iki yıllık bir konuyu hortlatmanı gerektirmez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı