Core İ3 sisteme 250-500 TL'ye ekran kartı tavsiyesi

aveend

Hectopat
Daha fazla  
  • PSU: jsp-350p08n 350 watt
  • Bozulan ekran kartım 9800gt
  • Anakart: Gigabyte h55m-s2
  • 2x2 4GB RAM
  • 500gb HDD
  • İ3 2.93 ghz işlemci

Benim istediğim 250-300 liralık bir ekran kartı, önceki ekran kartımdan iyi olmasını istiyorum bunun dışında PSU yetmeside lazım tabiki. PC'yi oyun içinde kullanırım yani ekran kartını tabiri caiz ise oyun ekran kartı denilen tarzda bir ekran kartı istiyorum. 2. el ekran kartı bulmam da mümkün olabilir bu yüzden piyasa değeri yani sıfırı 500 civarı olan ekran kartlarınıda önerebilirseniz iyi olur.

Oynadığım oyunlarıda bir yazayım dedim belki yardımı dokunur.
Men of war - assault squad 2, Dota 2, Red orchestra 2, Half-Life 3 inşallah çıkacağı zaman yeni ekran kartımla oynayabilmeyi planlıyorum. Cysis 3, Gta 5 tarzı oyunlarda gözüm yok ancak bu tarz ultra performans isteyen oyunlarıda medium da az kasarak çalıştırabilirse yeni ekran kartım ne mutlu bana.

Şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı cevabın için teşekkür ederim ancak technopat'ın yayınladığı videolarda soldan 2. rakam kuralını öğrendim ve önerdiğin ekran kartında 5, bu sıkıntı olmaz mı?

Tabi ki öyle yalnız sisteminiz eski, güç kaynağınız eski 350 Watt ve bütçe 250- 300 TL. Bu şartlara göre alınacak en iyi kartını da önerdim. Bu da performansı :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
( Yalnız videoda kullanılan ekran kartı 260 tl GDDR5 olan modelidir. )

Dün bayağı bir araştırdım ve r7 250 hakkında çok iyi şeyler duymadım, HD 7770 daha iyi diyorlar psu munda yeticeğini düşünüyorum. Bunun dışında GTX 750 de olabilir ama soldan 2. rakam canımı sıkıyor. İstediğim şöyle eski kartım 9800gt gibi güvenilir beni bir 5-6 sene daha götürecek bir kart. Bu 3'ü arasında kararsız kaldım ama sanırım en uygun olanı almaya çalışacağım GTX > HD >R7 diye yapıyorum sıralamayı kafamda.

Düzenleme:

Ha birde r7 260x var.

Zaten 3 model üzerinde duruyordum markalarını söyleyince modellerini anlarsınız diye düşünmüştüm. 350watt 390 peak power supplyımla r7 260x deneyeceğim araştırmalarıma göre eski ekran kartımdan sadece 10 watt fazla kullanıyormuş idare eder diye düşünüyorum çoğu sorduğum kişi en az 400 desede. 1 hafta sonra sonuçlarını buraya yazacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı