Corsair 200R, Asus B85M-G CPU güç girişini bulamıyorum

tvsinema

Hectopat
Arkadaşlar bugün sistemi topladım. Fakat bir sorunum var. Corsair 200R kasa ve ASUS B85M-G anakart aldım. Fakat işlemci güç bağlantısını bir türlü bulamadım, yani buldum da güç kaynağından gelen hiç bir kablo uymuyor :) nasıl çözebilirim bu sorunumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU güç bağlantısında bir çentik olur ona dikkat edin. Aşağıdaki kabloyu bulup oraya takmaya çalışın.

VbQps9T.jpg

4+4 pin kablo vardır. Sadece bir tane bulunuyor. Onu takacaksın dostum. Kimi sistemlerde CPU 8pinlik güç bağlantısıyla beslenirken, kimi sistemlerde 4 pinlik bağlantı ile beslenir. Senin sisteminde 4 pinlik giriş mevcut.

GX550_3.jpg

Cpu 4+4 pin kablosundan illaki vardır. Olmama gibi bir ihtimal yok. Resimde sol üstteki kablo. PCI-e ile karıştırma. O 6+2 pin. Zaten istesende takamassın çünkü sokete oturmaz. Kolay gelsin.

CPU güç bağlantısında bir çentik olur ona dikkat edin. Aşağıdaki kabloyu bulup oraya takmaya çalışın.

VbQps9T.jpg

4+4 pin kablo vardır. Sadece bir tane bulunuyor. Onu takacaksın dostum. Kimi sistemlerde CPU 8pinlik güç bağlantısıyla beslenirken, kimi sistemlerde 4 pinlik bağlantı ile beslenir. Senin sisteminde 4 pinlik giriş mevcut.

GX550_3.jpg

Cpu 4+4 pin kablosundan illaki vardır. Olmama gibi bir ihtimal yok. Resimde sol üstteki kablo. PCI-e ile karıştırma. O 6+2 pin. Zaten istesende takamassın çünkü sokete oturmaz. Kolay gelsin.

Ya ben yorgunluktan göremiyorum ya da gerçekten bu kablo yok. :)

Güç kaynağının kablolarını ayırt edebileceğimiz şekilde resim çekip yollayın isterseniz. Bakalım bir. Olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Zaten CPU kablosu takılı olmadan bilgisayar aksiyon almaz. Güç tuşuna bassanız bile birşey olmaz.

Tamam işte o 2 taneyi birleştirip takacaksınız.

Usta ona baktım da öbür kablodan ayırıp birleştirmesi zor gibi, birisini deneyim dedim girmedi zaten anakarttaki yerine.

Güç kaynağının kablolarını ayırt edebileceğimiz şekilde resim çekip yollayın isterseniz. Bakalım bir. Olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Zaten CPU kablosu takılı olmadan bilgisayar aksiyon almaz. Güç tuşuna bassanız bile birşey olmaz.

O kabloyu takmadığımda açtım 1-2 saniye çalıştı fanlar döndükten sonra tekrar durdu :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı