Corsair 200R, Asus B85M-G CPU güç girişini bulamıyorum

İşte bende hangi kablodan bahsettiğinizi bi anlayabilsem...
Ayrıca yanlışlıkla PCI-e güç bağlantısını takmadığınızdan emin olun.
Öbür kablodan ayrılması zor diyorsunuz, ben nereden bileyim o kablonun hangi kablo olduğunu. Resim atmazsanız sağlıklı bir sonuca ulaşamayız.

Buyrun bir kaç resim çekmeye çalıştım...

BXEY5M.jpg

atx12v yazan yer

38N0n0.jpg

0V8d5Y.jpg

jJLZdW.jpg

Bu saatte yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim :(

Anakartın ışığı yanıyor fakat bilgisayar açılmıyor. Eğer anakartta sorun olsa ışığı yanmaz değil mi?

Bir de şu anakarttaki ön panel bölümü varya (power reset, hdd led) olan kısım , onları tam takamadım sanırım onları nasıl yapacağımı da örnek resimde anlatabilirseniz süper olur :)

Son düzenleme:
Çektiğiniz resimdeki kablolar PCI-e kabloları. Güç kaynağınızın modeli nedir?

Son düzenleme:
8 pinli bir kablo varsa onu ayırıp 2 tane 4'lü yapabiliyor olmalısın. Aynı kasa ve anakart bende de var ama ben güç kaynağını sonradan almıştım yani güç kaynaksız aldım ben kasayı. Benim aldığım güç kaynağında kabloyu bu şekilde ayarlamıştım ama Corsair'in güç kaynağında bu şekilde 8 pinli kabloyu ayırabiliyor musun bilmiyorum. Pek montaj işlerinden anlamadığımdan net bilmiyorum. Birkaç resimde ben atayım istersen.

Gördüğün gibi 8 pin kabloyu ikiye ayırdım. 4 pin anakartın üzerinde diğer 4 pin boşta.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı