Corsair 3000MHz RAM ile Corsair 3200MHz RAM uyar mı?

Bütçe
500

Berkay151421

Centipat
Daha fazla  
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
3200Mhz alman çok bir şey değiştirmeyecektir, en düşük Mhz ramin kaçsa ona göre çalışır. Ek olarak voltaj değerleri farklıysa sorun oluşabilir. O yüzden aynı marka model mhz ram almakta fayda var.

3000'de çalışır.

3000'de çalışacağını biliyorum hocam teşekkürler. Uyumlulukta herhangi bir sorun olur mu? Sipariş gececeğim birazdan.

3200MHz alman çok bir şey değiştirmeyecektir, en düşük MHz RAM'in kaçsa ona göre çalışır. Ek olarak voltaj değerleri farklıysa sorun oluşabilir. O yüzden aynı marka model MHz RAM almakta fayda var.

Aynı marka model CL değerleri vs voltaj her şey aynı sadece 3200MHz alacağım model. Bende 3000MHz var herhangi bir sıkıntı oluşmaz değil mi hocam.

Marka, CL vs aynı ise problem olmaz. 3000Mhz sabitlenir sadece.
3000'de çalışacağını biliyorum hocam teşekkürler. Uyumlulukta herhangi bir sorun olur mu? Sipariş gececeğim birazdan.

Aynı marka model CL değerleri vs voltaj her şey aynı sadece 3200MHz alacağım model. Bende 3000MHz var herhangi bir sıkıntı oluşmaz değil mi hocam.

Uyumluluk konusunda kimse bir şey diyemez. Birebir aynı RAM’i bile alsan çipi farklı olacağı için uymama ihtimali var.

Fakat genel olarak, sorun çıkmıyor.

%99 ihtimalle oluşmaz, bende de aynı markanın 2 tane 8GB 1 tane 16GB'lık farklı mhz farklı CL değerleri olan ram var sorun yaşatmıyor.

%99 ihtimalle oluşmaz, bende de aynı markanın 2 tane 8 GB 1 tane 16 GB'lık farklı MHz farklı CL değerleri olan RAM var sorun yaşatmıyor.

Tamamdır hocam sizinki yaratmıyorsa bunun yaratmaması lazım biraz da şans işide teşekkürler yine de geçtim siparişi.

Mesaj yazan herkese TEŞEKKÜRLER.

Bilgisayardan söküp baktım ikisinin de model numaraları ve voltaj değerleri aynı büyük ihtimalle uyumluluk sağlacaklar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı