Corsair Carbide SPEC-02 650W vs Zalman Z11 Plus

gestube

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, bu iki kasadan birini alacağım ancak hangisine karar veremedim. Carbide alırsam bedava 650W PSU geliyor ve görünüşünü sevdim kasanın, gerçi camı olsa daha iyidi. Zalm Z11 Plus alırsam kendim 550W Thermaltake 80+Bronze bir güç kaynağı almak zorunda kalıcam. Fiyat olarak birbirlerine yakınlar, arada 40 TL gibi bir fark var. 550W bana yettiği için kararsızım. Bir de SPEC-02'nin içinde ki PSU 80+Bronze değil ama Thermaltake öyle, yani daha gücü daha iyi kullanır. Sizce hangisi?

SPEC-02: www.vatanbilgisayar.com: CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar

Zalman Z11 Plus: www.vatanbilgisayar.com: Zalman Z11 Plus Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Thermaltake 550W PSU: www.vatanbilgisayar.com: SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 550W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Görünüşe bu kadar da takılma. Z3 çok daha iyi onu tavsiye ederim. Soğutması da çok iyi 4 tane fanla geliyo sen 1 tnae daha koyabiliyosun aparatı var. Ekran kartı alanı daha geniş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z11 plus modeli iyi bir model değil. Vidasız montaj olanakları az, ekran kartı boşluğu az. Ssd için uygun değil. Bu yüzden ben corsair CHAMP/SPEC-02 modelini öneriyorum. Ssd desteği var. Ekran kartı boşluğu daha fazla. Vidasız montaj özellikleri daha fazla. Ekran kartının takıldığı slotlar vidalı ve sökülen demir geri takılabiliyor. Bu durum z11 plus modelinde yok. Kırılan yer her zaman açık kalıyor.

Zaten alacağım kart GTX 970 iki kasaya da sığıyor, yani çok önemli değil o açıdan. Burada görünüşünü tercih ettiimi almam daha mantıklı değil mi?
@Silinen üye Görünüş bana klaırsa gayet önemli.

@Ercüment Solmaz SPEC-02'de bulunan PSU kaliteli midir? Eğer kaliteliyse onu almayı düşünüyorum.

SPEC-02'ye kasa topladık arkadaşım için. PSU VS650. Benim çok hoşuma gitmeyen bir PSU ve kasa biraz küçük geldi bana.

Hmm. PSU'ya baktım şimdi gerçekten de pek iyi değil. Neyse başka modellere bakarım. En kötü Zalman Z3 veya Z11.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı