Corsair Carbide Spec Alpha kasa nasıldır?

Kablolama olarak modüler yapıda güç kaynağınız yok ise PSU kapağı olmadığı için çok iyi olacağını düşünmüyorum. Hava akışı olarak çok iyi olduğunu düşünüyorum. Biraz eski kasa olduğu için fiyatı fazla olmuş, şu an onun yerine 550₺'ye daha iyi kasalar bulunmakta.

RGB modelini kullanıyorum, açıkçası her detayı düşünmüşler. Kablo kirliliği görünmüyor ayrıca bu modelde ön cam yerine ızgara bırakılmış havalandırma için oldukça iyi bi durum diyebilirim.

Bende Delta olanı var. Açıkçası Alpha çok hoş gözüküyor. Ayrıca öndeki ızgaranın biraz daha büyük olması daha iyi hava akışı sunabilir gibi geliyor. Ancak Delta modelinin sunduğu avantaj daha fazla.

Kullanmakta olduğum delta modeli için;
*Ön tarafa 3 adet 12 cm fan veya 360 mm radyatör takılabiliyor. Standart olarak 3x12 cm RGB fanlar ile gelir. Sanırım Alpha'da 2 adet takılıyor.
*Sol kapak tamamen cam. Şahsen Alpha'ya göre daha iyi görüntü sunuyor.
*Anakartın sağ tarafında 3 adet geniş kablolama açıklığı var ve bunlar kauçuk ile takviyeli. Güç kaynağının arkasında da 1 adet kauçuklu açıklık var. Alpha'nın içinde sanırım kauçuk yok. Ancak Alpha'da özel sıvı soğutma kurulumu için arka tarafa iki adet dairesel delik konulmuş.

Asıl önemli yere gelelim. Malzeme kalitesi ve hava akışının güzel olduğunu söyleyebilirim. İlk bakılması gereken yer burası. Kablolama için bütçen yeterli ise modüler veya yarı modüler PSU tavsiye edebilirim. Veyahut Delta modeline yönelebilirsin. Ancak maharetli birisi kasanın arka tarafına güzelce kabloları döşer bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı