Corsair Force 3 SSD Error Scan Sonuçları

Eray Eker

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Tekirdağ/Kırklareli/Edirne
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
Yaklaşım 2010 yılından beri kullandığım corsair force 3 60 GB SSD'imde son 1 hafta dır bir yavşlama söz konusu idi. Örneğin sistem açılış süresi 19-20sn' ye çıkmıştı ve internette dolanırken ufak takılmalar oluyordu. Ancak bugün açılış süresi 2 dakika kadar sürdü ve bir tarama yapmak istedim. Sonuçlar vahim. Kurtarmanın bir yolu var mı? Health kısmında sorun yok ama scan bölümünde hatalar mevcut. SSD Erase yapsam düzelir mi? Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum hiç erase yapmadım.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

@MF
@Recep Baltaş

Corsair ssd toolbox ile secure erase yapmayı denedim ancak başlatma butonuna bastıktan sorna hata veriyor, bilgisayar aşrı yavaşlayınca format attım ve sistemi zorunlu olarak hdd' ye kurdum. Şuan ssd boş programın 5.50 sürümünde tarama yaptığımda fotoğraftaki gibi sonuç aldım. Formattan önceki taramada ise ilk paylaştığım resimler ile birebir aynı sonuçlar aldım. Kurtarmanın bir yolu yoksa atmayı planlıyorum.
22-Nisan-2015_11-19.png
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Ekran Alıntısı4.PNG

Son düzenleme:
Merhaba.

HDD LLF Low Level Format Tool ile düşük seviyeli format işlemi başlatın.
Sonrasında testlerinizi tekrar yapın.
İndirdim başlattım şimdi. Umarım işe yarar.

Merhaba.

Hangi bölümü seçmem lazım?
1.PNG

Merhaba.

Teşekkürler sorun çözüldü gibi görünüyor.
23.PNG

GBT yada MRB fark etmez işletim sistemi kurarken zaten silme ve oluşturma yapabilirsin duruma göre.

Sorunun çözüldüğüne sevindim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı