Corsair H100I RGB Platinum vs Corsair H115I RGB Platinum

samet sait

Decapat
Merhaba bir sistem toplamayı düşünüyorum sizce hangi soğutucu daha etkili olur yardımcı olur musunuz?
Almak istedigim sistem.
Ryzen 5 3600X.
MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.

Sizce Corsair H100I RGB Platinum yoksa Corsair H115I RGB Platinum hangisi daha iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
280mm için kasanız müsait ise, 115I👍

Kasam 360mm ye kadar destekliyor alacagım kasa Cooler Master H500M.

280mm için kasanız müsait ise, 115I👍

Ama 280mm olan model bakır malzemeden 240mm olan model ise aliminyum ve bakır hangisi daha iyidir.
Ve 2. husussa 280mm olan modelin fan RPM hızı 2000RPM 240mm olanınki 2400 RPM hangisi iyi.
Yani hangisi daha iyi sogutur fan RPM olarak 240mm olan daha iyi gibi ama anlayamadım.

Ikiside alüminyum radyatör ve bakır pompaya sahip. Bu arada bakır daha iyidir. 280MM olanin fani, 97 CFM ve 3.0 statik basinc, radyatör alanı daha geniş. 240MM olan ise 75 CFM 4.2 statik basinc(bu iyi bir sey) radyatör alanı daha dar. Ben 280MM olani alırdım.

İkisi de alüminyum radyatör ve bakır pompaya sahip. Bu arada bakır daha iyidir. 280mm olanin fani, 97 CFM ve 3.0 statik basinc, radyatör alanı daha geniş. 240mm olan ise 75 CFM 4.2 statik basinc(bu iyi bir sey) radyatör alanı daha dar. Ben 280mm olani alırdım.

Yani sogutma bakımından hangisi daha iyi 280mm olan modelmi.

Evet, büyük ve kalın radyatör daha iyi olur👍

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu test videosunda H100I olan model genelde daha çok FPS alıyor ve GPU ve CPU RAM sıcaklıkları H115I ninkine göre daha düşük izler misiniz bir fikriniz var mı bu konu hakkında.

O bence eklenen sahnelerin, biri ilerde ya da geride olduğu için olan bir şey (FPS) ama 280 olan 2 derece de olsa daha iyi ve en son da stres testinde fark atıyor. Diğer sıcaklık değerleri için kullanılan kasalar aynı mi? O da sıcaklığı aynı mi? O da onemli. Hâlâ diyorum geniş bir radyatör varken, 240 MM benim için 2. seçenek olurdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciye sahibim ve Corsair Hydro H100I RGB Platinum 240MM sıvı soğutma kullanıyorum. Çok memnunum, sanırım bir kaç ay önce İtopya'dan kampanyalı olarak 750 TL'ye satın almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı