Çözüldü Corsair Katar Pro sisteme bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EvrenX

Hectopat
Elimde Corsair Katar Pro var kablosuz bir fare. Fareyi açınca beyaz ışık yanıp sönüyor yani bağlantı hatası veriyor bağlanmıyor. Çözümünü bilen varsa lütfen yazsın

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Elimde Corsair Katar Pro var kablosuz bir fare. Fareyi açınca beyaz ışık yanıp sönüyor yani bağlantı hatası veriyor bağlanmıyor. Çözümünü bilen varsa lütfen yazsın

@EvrenX reis eğer yeni mouse geçmediysen resimde işaretli yere basıp, fareyi kapatıp DPI tuşunu basılı tutarken açman lazım.
Hocam yeni sürüm ile yapılıyor. Fareyi yeni aldıysanız iade etmenizi öneririm. İlerleyen zamanlarda çift tıklama ve scroll tuşunun stabil çalışmaması gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Kısacası kronik sorunlu bir model.
Hocam Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum daha önce böyle şeyler yapmıştı bir şekilde çözmüştüm ancak şu an çözemiyorum driverini indirmeden önce bir problem yoktu şu an indirdim ve fare çalışmıyor nasıl çözebilriim yardım edebilir misiniz?

Hocam Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum daha önce böyle şeyler yapmıştı bir şekilde çözmüştüm ancak şu an çözemiyorum driverini indirmeden önce bir problem yoktu şu an indirdim ve fare çalışmıyor nasıl çözebilriim yardım edebilir misiniz?

Tamamen çalışmıyor doğru mu anlıyorum? İcue 3 Corsair'in kendi yayınladığı bir sürüm değil haberiniz olsun

Tamamen çalışmıyor doğru mu anlıyorum? İcue 3 Corsair'in kendi yayınladığı bir sürüm değil haberiniz olsun
Hiç çalışmıyor ışık yanıp sönüyor ancak
1714330121554.png

Paire tıklayınca böyle bir şey oldu

1714330147652.png

Burada okumuyor mouseyi hocam

şu anda da sadece beyaz ışık yanıyor hocam

Hocam Bakabilecek misiniz

Son düzenleme:
Arkadaşlar yine aynı sorunu yaşamaktayım bu sefer icue 3 sürümüde işe yaramıyor ayrıca oyun esnasında sürekli kopmalar ve donmalar yaşamaktayım bu mouse gerçekten başa bela bir mouse eğer bu gece yapamazsan kıracağım net.

Uzun uğraşlar sonucu çözümü user manual kitapçığında yer alan mouse fabrika resetleme işlemi ile çözebildim. Mouse OFF konumdayken sol ve sağ tuşlarına basılı tutup wireless konumuna alıyoruz ve parmaklarımızı çekmiyoruz bu esnada dpı göstergesi ışıklarının birden fazla kırmızı yanıp söndüğünü ve ardındanda beyaz ışığın yanıp söndüğünü göreceksiniz. Bu işlem sıfırlamaya yarıyor ama düzeltmeye yetmiyor buraya kadar tamam ardından bu verdiğim siteden icue3 3.38.88 yazılımını indirip kuruyoruz. Daha sonra normal pairing işlemini yapıyorsunuz ve mouse bağlanıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Hiç çalışmıyor ışık yanıp sönüyor ancak Eki Görüntüle 2181229

Eki Görüntüle 2181230
Burada okumuyor fareyi hocam

Şu anda da sadece beyaz ışık yanıyor hocam

Hocam Bakabilecek misiniz?

Kusura bakmayın hocam üniversite sınavına hazırlandığım eskisi kadar aktif olamıyorum. Yeni yapılan yorumdaki manuel resetleme işlemini denemenizi öneririm. Yardımcı olamadıysam özür dilerim

Hiç çalışmıyor ışık yanıp sönüyor ancak Eki Görüntüle 2181229

Eki Görüntüle 2181230
Burada okumuyor mouseyi hocam

şu anda da sadece beyaz ışık yanıyor hocam

Hocam Bakabilecek misiniz
Az önce biraz vakit ve araştırmayla sorunun tam anlamıyla çözümünü buldum. Umuyorum ki işine yarayacak. Öncelikle başka bir faren yoksa denetim masasından klavye tuşları ile bilgisayarı kontrol edebileceğin bir seçenek var onu açman lazım ki kontrol edebilesin. Fareyi kapatıp sağ ve sol tuşlara basılı tutarak 2.4 GHz modunda aç. Kırmızıdan yeşile, yeşilden beyaza ve beyazdan sonra da sönünce sıfırlama işlemini gerçekleşecek bu sayede fareyi sıfırlamış olacaksın. İcue 3 uygulamasını bu linkten yükleyin ardından settings kısmına gelin.
1.PNG
Bu kısımdan varsa Dongle Firmware güncelleştirmesini resimde gösterdiğim gibi Force Update ile gerçekleştirin.
2.PNG
Ardından klasik repair işlemini gerçekleştirin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı