Corsair MP510 vs XPG S40G

oTToman16

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
SSD alacağım fakat kararsız kaldım.
MP510 yazma hızında düşük falan çıkabiliyor diyorlar. Ama daha uzun ömürlü yazma değeri olarak.

XPG Spectirix de sıcak çalışıyor diyorlar.
Forumdaki konuları okudum fakat 2019 falan.
Güncel düşünceleriniz nelerdir?
Bu arada bütçe 256 GB için yeterli, 480 alamıyorum maalesef.
Önerilerinize göre yol alacağım.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MP 510 sahibiyim, yaklaşık 3 aylık kullanımdan sonra yazma hızları 1000 Mb/s seviyelerine düştü, bu dolulukla alakalı değil zira %49'luk bir boş alanım var. Okuma hızlarında herhangi bir problem yok 3400 seviyelerinde sağlığı da halen %100 şu anda yaklaşık 5 ay oldu. Sorun ilk çıktığında Corsair'a RMA için bir ticket açtım ve RMA'yı kabul ettiler ve hatta ücretsiz kargo verdiler fakat ben göndermek istemedim çünkü gönderip 1 ay SSD'siz kalmak istemedim, gönderseydim direk sorunu olup olmamasına bakmadan yeni SSD'yi göndereceklerdi fakat o da 3-4 ay sonra aynı hızlara düşecekti, ben de göndermeme kararı aldım. Yazma hızları 1000 seviyesinde olmasına rağmen oyun yüklenme süreleri oldukça hızlı, dosya gönderiminde de sorun yaşamıyorsunuz.
Ya evet işte. Bu yazma olayı benimde canımı sıktı. Herkes bundan şikayetçi.
En son Kingston A2000 alıp geçicem 😂😂😂

Bu iki modele bakabilirsiniz. Ayrıca M.2 NVMe şart değilse SATA olarak Samsung 860 Evo modeline de bakabilirsiniz.

Ya evet işte. Bu yazma olayı benimde canımı sıktı. Herkes bundan şikayetçi.
En son Kingston A2000 alıp geçicem 😂😂😂
Yazma hızı şimdi yaptığım testte 1207 Mb/s okuma ise 3390 çıktı. Sıcaklık konusunda hiç sıkıntım yok art arda yaptığım 4 testte bile 48 derece'yi aşmadı.
Yazılım güncellemesi yapmadım fakat güncel gelmişti zaten, Corsair SSD Toolbox programından kontrol ettim.
Birde alırken nereden almalıyım. N11 gibi siteler den alsam sorun çıktığında tekrar iki saat o mağaza ya mı ulaşmaya çalışacağım
Ben Trendyol üzerinden aldım fakat dediğim gibi garanti olarak onlara değil ya direk Corsair'a (İngilizce mail yoluyla ticket oluşturup) ya da SSD'nin kutusunun içinden çıkan garanti belgesinde yazan Penta Teknoloji ismindeki yere ulaşacaksınız, ben Corsair'ı seçtim.

Bu iki modele bakabilirsiniz. Ayrıca M.2 NVMe şart değilse SATA olarak Samsung 860 Evo modeline de bakabilirsiniz.
Nvme düşünüyorum. Bu arada A2000 500 gb olan modelinden bahsettim MP510 480 TL civarında A2000 500GB 600 TL civarında

A2000 mi test ettin
Hayır, MP510 480 Gb modelini.
@gokaytemizel
Yazma hızı dışında bir sıkıntısı yok değil mi? Günlük kullanımda test yapmazsan fark ediyor musun? Herhangi bir drop vs. sıkıntı oldu mu hiç?
Hayır hiçbir kasma, donma gibi sıkıntım yok. Zaten internetteki tek sıkıntılar da Yazma hızının 1000 MB/s gibi değerlere düşmesi. Oyun yüklenme süreleri internetten karşılaştırdığım SSD'lerle aynı bazen daha iyi çıkıyor. Her gün GB'larca dosya atmadığım için yazma hızı sorununun benim için bir etkisi olmadı ve garanti (ve ücretsiz kargo) hakkım varken kullanmadım.

Geri
Yukarı