Counter-Strike: Global Offensive Taktik

ekarego

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben kendimi bildim bileli Caunter-Strike hiç iyi oynamadım daha doğrusu pek taktik bilmiyorum. İndiremiyorum hiç bir zaman adamı çok az canla öldürüyorlar başkası indiriyor tek kurşuna ne yapmak lazım adam kaçırmamak için ses kasmadan sıkıntım yok adamın geldiğini anlıyorum ama karşılaşında direk ölüyorum.

Cs'yi 1.5den itibaren oynasaydın kendi taktiğini kendin belirleyebilirdin, taktik için kimi oyuncu para biriktirir awp kasar kimi usp'yle oynamayı sever ben Ak-47 ile oynamayı seviyorum ses kasma olayı iyi bir kulaklığın varsa adamı spawn noktasından itibaren anlarsın nereden geleceğini ve adamın hareketlerini önceden sezer ve tek mermiyle silahı taramadan eli alabilirsin. Ses kasmayı çok iyi kullanırsan artık walhack olmadan duvar arkası görebilir, duvarı tarayabilirsin. Tavsiyem hemen maçlara katılıp "markelof" olmayı hedefleme yavaş yavaş hemen eli almaya çalışma süreyi iyi kullan, silahların damage(verilen hasarlarını) iyi bil ve en önemlisi panik yapıp keleşle veya coltla tarama 3-4 mermi olacak şekilde ateş et :)

Şimdi point blankten alışkınım ses kasmaya ve bas çek yapmaya ama sorun olarak elim alışmış a-d yapmaya point blankte csde karakterlerin yavaşlığını bir an unutuyorum. Adam oturup tarıyor ben sağ sol yapıyorum. Csde de ses kasmayı çözdüm çok iyi kasmama rağmen adamı görünce indiremiyorum. Alışmakla alakalı olsa gerek. CS:GO biliyorsan iyi ben bir rekabetçi girdim derecem felan yoktur heralde adamlar bana smurf dedi. Ne alaka onu pek anlamadım.

Kafaya nişan alacaksın, ateş ederken hareket etmeyeceksin. Geri tepmeyi mouse hareketleriyle kompanse edeceksin. Tabi sadece bunlarla bitmiyor, rekabetçi girmek istiyorsan düzgün bir takımın olacak. Nerelere sis, nerelere flaş atmanız gerektiğini iyi analiz edeceksiniz. Düzgün flaş ve sis taktiği olmadan başarı zor.
Eğer arkadaş çevren yoksa rekabetçide takılmanın bir alemi yok, aslında oynanır ama artık alacağın galibiyet şansa kalmış çünkü durduk yere takımdan atanlar bile oluyor... Bilerek kötü oynayanlar var, bir de smurf ve booster dediğimiz adamlar var. Smurf demek iyi oyuncu olmasına rağmen yeni hesapla düşük rütbelileri ezen adam demek. Düşük rütbelilerin maça yüksek rütbeli adam getirmesi olayı da var, bunlar da rütbe atlamaya çalışan adamlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı